Real Madrid's Welsh forward Gareth Bale (L) celebrates with teammates after scoring during the Spanish league football match Real Madrid CF vs Rayo Vallecano de Madrid at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on December 20, 2015.   AFP PHOTO/ CURTO DE LA TORRE / AFP / CURTO DE LA TORRE

Őrült meccset játszott a Real, nagyon megverték a Rayót

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 12. 20. 18:23

Legutóbb 1960-ban szerzett tíz gólt bajnoki mérkőzésen a királyi gárda.

A spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában a Real Madrid a Rayo Vallecano együttesét fogadta hazai környezetben. A kilátogató nézők tizenkét perc alatt három gólt láthattak, de nem olyan elosztásban, ahogyan azt ők eltervezték.

Danilo korai gólja után még fordított a Rayo, de a 14. perc sorsdöntőnek bizonyult. Ekkor Tito jutott a kiállítás sorsára. Gareth Bale tíz perc múlva egyenlített, majd a vendégek részéről Raul Baena is mehetett zuhanyozni, a szabálytalansága miatt megítélt büntetőt pedig Cristiano Ronaldo váltotta gólra.

Ezután beindul a Real-henger, a második félidőben a portugál lőtt még egyet, Bale mesternégyesig, Karim Benzema pedig tripláig jutott. A madridiak történetük során negyedszer szerzett legalább tíz gólt egy mérkőzésen, bajnokin legutóbb 1960-ban az Elche ellen (11–2).

Rafa Benítez együttese harmadik a tabellán, hátránya két pont a Barcelona mögött, de a katalánok a klubvilágbajnokság miatt később játssza le a mérkőzésüket.

Eredmény – La Liga, 16. forduló

Real Madrid – Rayo Vallecano 10-2 (4-2)
Gólszerző: Danilo (3.), Bale (25., 41., 61., 70.), Ronaldo (30. – büntetőből, 53.), Benzema (48., 79., 90.) illetve Amaya (10.), Jozabed (12.)
Kiállítva: Tito (14.), Baena (28.)