Hertha's forward from Ivory Coast Salomon Kalou (L) celebrates with his teammate Hertha's defender Marvin Plattenhardt (C) and Hertha's defender John Anthony Brooks after scoring the second goal during the German first division Bundesliga football match Hertha BSC Berlin vs Mainz 05 on December 20, 2015 in Berlin.  / AFP / Robert MICHAEL / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050

Bundesliga: Tizedik győzelmét aratta Dárdai Herthája

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 12. 20. 17:26

A berliniek a harmadik helyről várhatják a januári folytatást.

Magabiztos győzelemmel zárta a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2015/16-s idényének őszi szezonját a Dárdai Pál vezette Hertha BSC. A berlini együttes vasárnap délután a Mainz együttesét fogadta, a cél a tizedik győzelem volt tizenhét forduló alatt.

A fővárosi együttes végig kézben tartotta a mérkőzést, a vezető gólig a 34. percig kellett várni. Akkor a cseh Vladimir Darida egy csellel beültette a hintába védőjét, majd a tizenhatos előteréből a jobb alsóba lőtt (1-0).

A folytatást követően nem sokkal az elefántcsontparti Salomon Kalou kétgólosra növelte a vendéglátók előnyét. A kiváló csatár Vedad Ibisevic nagyszerű indítása után elvitte a labdát embere mellett, majd a bal alsóba csavart (2-0).

Dárdai csapatának újabb győzelme egy percig sem forgott veszélyben. Sokat elmond a találkozóról, hogy a Mainz a 66. percben lőtt először kapura. A lefújás előtt Ibisevic gólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető, de az már nem osztott, nem szorzott.

A tizedik szezonbeli győzelemnek köszönhetően a Hertha a dobogón tölti az ünnepeket, öt ponttal megelőzve a Bayer Leverkusen együttesét. A január végi folytatásban az Augsburg csapatát fogadják a berliniek.