Dárdai Herthája a kupában is menetel

A fővárosi csapat magabiztos teljesítménnyel jutott be a legjobb nyolc közé.

A berlini labdarúgócsapat eddig a Bundesliga-szezon nagy meglepetése, a fővárosiak az előzetes várakozásokat maximálisan felülmúlva jelenleg a harmadik helyen állnak a bajnokságban. Úgy fest, Dárdai Pál legénysége a Német Kupában is maradandót akar alkotni és ennek érdekében mindent meg is tesz.

Szerdán este a másodosztályú Nürnberg otthonába látogatott a Hertha, a vendégek Darida találatával szereztek vezetést a 32. percben, és egyáltalán nem érdemtelenül, jobban játszottak ellenfelüknél.

Darida győztes gólja:

A cseh középpályás a második játékrészben gólpasszt adott Brooksnak, ezzel pedig már a 65. percben dűlőre vitte a dolgot a berlini alakulat. Bár a hazaiaknak volt egy szépítési lehetőségük a hajrában, 0-2 maradt a végeredmény.

Szerdán kiharcolta a továbbjutást a VfB Stuttgart (hosszabbításban), a Borussia Dortmund és a VfL Bochum is.