Villanovense's players celebrate after scoring a goal during the Spanish Copa del Rey (King's Cup) Round of 32 second leg football match FC Barcelona vs CF Villanovense at the Camp Nou stadium in Barcelona December 2, 2015. AFP PHOTO / LLUIS GENE / AFP / LLUIS GENE

Betalált a harmadosztályú csapat a Camp Nouban, de a csoda elmaradt

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 12. 02. 21:49

A kapott gól ellenére hozta a kötelezőt a Barcelona.

A labdarúgó spanyol Király-Kupa negyedik fordulójának első mérkőzésén a harmadosztályú Villanovense hazai környezetben 0-0-ra végzett október végén az FC Barcelona ellen. A visszavágót szerda este rendezték a Camp Nouban.

A nagy hármas tagjai közül Lionel Messi a keretbe sem került, míg Neymar és Luis Suárez a kispadon nézte az összecsapást. Amely rögtön egy hatalmas góllal indult, a negyedik percben Daniel Alves nagyjából harminc méterről bombázott a kapuba (1-0).

A 21 .percben Sandro Ramírez megduplázta a hazaiak előnyét, nyolc perccel később pedig eljött a nagy pillanat a harmadosztályú csapat életében. Juanfran bombázott a jobb felsőbe (2-1).

Sokáig nem tartott az örömük, Sandro újabb gólt szerzett még a szünet előtt. A fordulást után a fiatal játékos megszerezte harmadik gólját is, de Munir El Haddadi is duplázni tudott (6-1).

A katalánok tehát simán nyertek és készülhetnek a következő körre.

Eredmény, Király-Kupa, 4. forduló, visszavágó

FC Barcelona – Villanovense (III.) 6-1 (3-1) Összesítésben: 6-1
Gólszerző: D. Alves (4.), S. Ramírez (21., 31., 69.) Munir (51., 76.) illetve Juanfran (29.)