Getafe's Brazilian midfielder Wanderson (L) vies with Villareal's defender Adrian Marin during the Spanish league football match Getafe CF vs Villarreal CF at the Coliseum Alfonso Perez stadium in Getafe on November 29, 2015.   AFP PHOTO/ CURTO DE LA TORRE / AFP / CURTO DE LA TORRE

Madridban süllyedt el a Sárga Tengeralattjáró

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 11. 29. 14:32

Három mérkőzés óta nyeretlen a bajnokságot kiválóan kezdő együttes.

A spanyol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának vasárnap ebédidőben kezdődő mérkőzésen a Getafe fogadta a Villarreal csapatát.

A négy mérkőzés óta veretlen hazaiak szerezték meg a vezetést a kiegyenlített első játékrész 21. percében. Alvaro Vazquez passza után Angel Lafita a tizenhatos jobb sarkától befelé tolta a labdát majd az alsó sarokba lőtt (1-0).

A második játékrészben kézben tartotta a mérkőzést a madridi kiscsapat, a 51 .percben pedig növelte előnyét. Az első gól szerzője visszaadta a kölcsönt Alvaro Vazqueznek, aki pedig a hosszú saroknál érkezett a középre tett labdára és az üres kapuba passzolt (2-0).

Győzelmének köszönhetően a Getafe feljött a tabella 13. helyére, a Sárga Tengeralattjáró pedig egymás után a harmadik mérkőzését sem tudta megnyerni, így a hatodik helyen áll.