Volt minden Valenciában, mint a búcsúban

A játékvezető úgy osztotta a lapokat, mintha kötelező lett volna.

Péntek este a Real Betis valenciai vendégjátékéval megkezdődött a spanyol labdarúgó-bajnokság 13. fordulója. A sevillai csapat ellenfele a pontvadászat utolsó előtti helyén álló Levante volt.

Gyorsan megszületett a találkozó első és egyben mindent eldöntő gólja. A 4. percben egy kisszöglet után Joaquin szép cselek után tálalt Ruben Castro elé, aki szép mozdulattal csavart a hosszú alsóba (0-1).

A találkozó ezután inkább a durvaságról marad emlékezetes, José María Sanchez Martínez játékvezető összesen tizenegy sárgát és két pirosat osztott ki. A 79. percben került emberelőnybe a vendéglátó, amikor a Betis német védője, Heiko Westermann jutott a kiállítás sorsára.

Két perccel később egy Levante-játékos is megkapta a pirosat, de így sem fogyatkoztak tíz főre a hazaiak. Juanfran ugyanis a kispadon foglalt helyet, amikor a spori kiállította őt.

Győzelmükkel a vendégek ideiglenesen feljöttek a kilencedik helyre a tabellán, míg a Levante marad a tizenkilencedik.