Betis' forward Ruben Castro (L) celebrates his goal during the Spanish league football match Villarreal CF vs Real Betis Balompie at El Madrigal stadium in Villareal on March 2, 2014.   AFP PHOTO/ JOSE JORDAN / AFP / JOSE JORDAN

Volt minden Valenciában, mint a búcsúban

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 11. 28. 07:37

A játékvezető úgy osztotta a lapokat, mintha kötelező lett volna.

Péntek este a Real Betis valenciai vendégjátékéval megkezdődött a spanyol labdarúgó-bajnokság 13. fordulója. A sevillai csapat ellenfele a pontvadászat utolsó előtti helyén álló Levante volt.

Gyorsan megszületett a találkozó első és egyben mindent eldöntő gólja. A 4. percben egy kisszöglet után Joaquin szép cselek után tálalt Ruben Castro elé, aki szép mozdulattal csavart a hosszú alsóba (0-1).

A találkozó ezután inkább a durvaságról marad emlékezetes, José María Sanchez Martínez játékvezető összesen tizenegy sárgát és két pirosat osztott ki. A 79. percben került emberelőnybe a vendéglátó, amikor a Betis német védője, Heiko Westermann jutott a kiállítás sorsára.

Két perccel később egy Levante-játékos is megkapta a pirosat, de így sem fogyatkoztak tíz főre a hazaiak. Juanfran ugyanis a kispadon foglalt helyet, amikor a spori kiállította őt.

Győzelmükkel a vendégek ideiglenesen feljöttek a kilencedik helyre a tabellán, míg a Levante marad a tizenkilencedik.