EL: készülhet a tavaszra a Liverpool, nagyon nehéz helyzetben Nikolicsék

Az angolok hátrányból fordítva verték a Bordeaux-t, a lengyelek Nikolics Nemanjával a sorok közt győztek dán riválisuk ellen. Több dolognak is teljesülnie kell ahhoz az utolsó fordulóban, hogy a Legia ott legyen az Európa Liga egyenes kieséses szakaszában.

A labdarúgó Európa Liga D csoportjában az már korábban eldőlt, hogy a Napoli továbbjut, az olaszok ugyanis az ezt megelőző négy meccsüket egytől-egyig megnyerték. Ez a jó sorozat csütörtökön sem szakadt meg, a nápolyiak a Club Brugge vendégeként diadalmaskodtak.

Ezzel besegítettek a Legia Warszawának is, amely közben otthon győzte le a dán Midjyllandot és ennek köszönhetően versenyben maradt a második helyért folytatott versenyben. A magyar válogatott Nemanja Nikolics kezdőként 91 percet játszott.

Ezzel a góllal nyert a Legia:

Hogy a varsóiak továbbjussanak, ahhoz az utolsó fordulóban le kellene győzniük idegenben a Napolit, a Midtjylland és a Brugge meccsén pedig döntetlennek kellene születnie.

A B csoportban a Liverpool ugyan korán hátrányba került Mignolet kapus nagy hibája miatt (sokáig tartotta kézben a labdát, a megítélt közvetett szabadrúgásból született a gól), ám még az első félidőben fordítani tudott a Bordeaux ellen, a 2-1-es győzelemnek köszönhetően pedig biztosan továbbjut. Bogdán Ádám padozott a meccsen.

Eredmények – Európa Liga, 5. forduló

A csoport

Molde (norvég) – Fenerbahce (török) 0-2 (0-0)

Celtic (skót) – Ajax (holland) 1-2 (1-1)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Molde 10 pont, 2. Fenerbahce 8, 3. Ajax 6, 4. Celtic 2

B csoport

Liverpool (angol) – Bordeaux (francia) 2-1 (2-1)

Rubin Kazany (orosz) – Sion (svájci) 2-0 (0-0)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Liverpool 9 pont, 2. Sion 8, 3. Kazany 5, 4. Bordeaux 3

C csoport

Krasznodar (orosz) – Borussia Dortmund (német) 1-0 (1-0)

PAOK (görög) – Gabala (azeri) 0-0

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Dortmund 10 pont (10-4), 2. (és már továbbjutott) Krasznodar 10 (6-4), 3. PAOK 4, Qabala 2

D csoport

Club Brugge (belga) – Napoli (olasz) 0-1 (0-1)

Legia Warszawa (lengyel) – Midtjylland (dán) 1-0 (1-0)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Napoli 15 pont, 2. Midtjylland 6, 3. Legia 4 (2-5), 4. Bruges 4 (3-10)

E csoport

Villarreal (spanyol) – Rapid Wien (osztrák) 1-0 (0-0)

Dinamo Minszk (fehérorosz) – Viktorija Plzen (cseh) 1-0 (0-0)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Villarreal 12 pont (9-3), 2. (és már továbbjutott) Rapid Wien 10 (8-5), 3. Plzen 3 (5-7), 4. Minszk 3 (2-9)