Gyászban van az egész város, bő egy év után kikapott a Ferencváros

2015. 11. 21. 20:04

Torghelle Sándor megállította a Fradit. Mit megállította, megtörte. Oda a veretlenség.

A statisztikai kimutatások szerint, a világ valamennyi bajnokságát figyelembe véve, 34 mérkőzéssel a Ferencvárosé a leghosszabb bajnoki veretlenségi sorozat jelenleg. De csak volt. Nagyjából szombat 20 óráig.

Mert a 208. örökrangadó 31. percében Kanta ívelt 30 méterről a tizenhatoson belülre, a védők mögé. Ide érkezett Torghelle remek ütemben és szép mozdulattal, elég nagy gólt ragasztott Dibusz Dénes hálójába (1–0).

A Fradi hiába erőlködött, nem tudott szépíteni, így a 35. győzelemmel, vagy döntetlennel megvívott mérkőzése helyett ezúttal vereség került a neve mellé.

A zöld-fehérek ezt megelőzően tavaly októberben, a Diósgyőr vendégeként szenvedtek vereséget az élvonalban. A 34 meccses bajnoki veretlenségi sorozatuknál hosszabbra csupán egyszer volt példa a klub történetében, az 1931/32-es idényben, amikor 36 összecsapást vívott meg vereség nélkül a gárda, s közben 22 győzelemmel, százszázalékos teljesítménnyel bajnoki címet nyert.

Vereség ide, vagy oda, le a kalappal előttük!

OTP Bank Liga, 16. forduló, eredmények:

MTK Budapest – Ferencvárosi TC 1-0 (1-0)
Illovszky Stadion, 2114 néző, v.: Erdős
gólszerző: Torghelle (32.)
sárga lap: Vass Á. (33.), Ramos (39.), Gera D. (68.), Thiam (90.), illetve Nalepa (38.), Pintér Á. (51.), Leandro (73.)

MTK: Hegedüs – Bese, Grgic, Poór, Vadnai – Vass Á. (Thiam, 66.), Strestik (Hajdú Á., 86.) – Gera D., Kanta J., Ramos – Torghelle (Baki, 79.)

FTC: Dibusz – Dilaver, Nalepa (Pintér Á., a szünetben), Leandro, Ramírez (Radó, 76.) – Nagy Á., Gera – Varga R. (Sesták, 59.), Hajnal, Lamah – Böde