Ki lesz képes megállítani Pep Guardioláékat?

Az éllovas Bayern München Gelsenkirchenből is elhozta a három pontot a német labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Az egész úgy kezdődött, hogy bal oldali Bayern egy szögletet követő ide-oda labdapattogás után jó 20 méterről elsült Alaba lába. Igaz a laszti megpattant egy lábon, és a védőn érdekes, kiszámíthatatlan ívet kapva így hullott a Schalke kapujába, de ettől még elég nagy gól volt (0-1).

Amikor nyolc perccel később Meyer szép találattal egyenlített, Gelsenkirchenben még senki sem gondolta, hogy szomorú lesz a vég (1-1).

A címvédő vendégcsapat az 1-1-es félidő után a második játékrész közepén jutott másodszor előnyhöz, Javi Martinez fejelt a Schalke hálójába (1-2). 2013. május 18 óta ez volt az első találata. Nem, nem azért mert suta lenne, hanem mert bő egy évig volt sérült és alapvetően távol játszik az ellenfél kapujától, hiszen védekező középpályás, olykor belső védő szerepkörben számít rá Pep Guardiola.

A hajrában Thomas Müller – ki más – tette fel az i-re a pontot meglehetősen éles szögből (1-3). Müllernek ezzel már 83 bajnoki találatnál jár, amivel a klub örökranglistáján beérte a legendás Paul Breitnert. Még mindig csak 26 éves.

A Bayern még nem kapott ki, egyetlen döntetlen virít a neve mellett és nyolc ponttal vezeti a bajnokságot.