Csodagól a Premier League-ből

Na olyan gólt, amilyet André Ayew rúgott igazán ritkán látunk.

Azon túl, hogy a Manchester United az utolsó pillanatokban szerzett találattal gyűjtötte be a három pontot a Watford otthonában (2-1), történt azért más érdemleges is a Premier League-ben.

A meglepetés kategóriába tartozik, hogy az Arsenal nem tudott pontot elhozni a West Brown otthonából (2-1), és ezzel lecsúszott a dobogóról, de az is, hogy a Stoke és a Leicester is nyerni tudott idegenben. Előbbi a Southamptont verte 1-0-ra, utóbbi Newcastleben rúgott hármat (3-0). Bár megjegyezzük, a Leicester sikere már-már nem is meglepetés, ráadásul a három pontjának köszönhetően jelen állás szerint a Premier League élére ugrott a gárda.

Vicces leírni, de pillanatnyilag meglepetés az is, hogy a Chelsea, ha nehézkesen is, de otthon tartotta a három pontot a Norwich ellen (1-0). Október közepe nyertek először Mourinho mester tanítványai. Az Everton viszont kiütötte az Aston Villát (4-0)

A nap legszebb jelenete viszont André Ayew nevéhez köthető. A Swansea támadójának gólja ráadásul lélektanilag igen fontos pillanatban született, lévén a vendég Bournemouth King és Gosling révén a 26. percben már 2-0-ra vezetett.

Két percre rá érkezett Ayew, és háttal a kapunak valami parádés mozdulattal sarkallt a kapu jobb oldalába.

A gól megfogta a vendégeket és ezt kihasználva tizenegy perccel később Jonjo Shelvey egyenlíteni tudott.