A Barca bucira verte a Real Madridot

A 230. El Clásico megérdemelt és teljesen sima vendégsikert hozott.

Ha azt nézzük, hogy a szombat este spanyol csúcsmeccsét enyhe fölénnyel várta a Real – 92 madridi siker, 89 Barca-győzelem, 48 döntetlen -, úgy nem történt más, mint a Barca kicsit közelebb került ahhoz, hogy története során először megfordítsa az arányt.

A hatalmas verést ráadásul Lionel Messi nélkül mérte ellenfelére a Bernabeuban a Barca. A zseni sérülése után első ízben ülhetett a kispadra és onnan figyelte, amint a 11. percben Sergi Roberto zseniálisan ugratta ki Luis Suárezt, aki pazar mozdulattal, jobb külsővel kilőtte a jobb alsó sarkot (0–1).

A vendéggól után továbbra is a Barcelona uralta a játékot, míg a Real nem találta az ellenszert. Leginkább Neymart nem tudták tartani, aki előbb besárgította Jamest, majd szabadrúgásból veszélyeztetett, de Navas védett.

A 39, percben azonban már a Real Madrid kapusa is tehetetlen volt. Neymar, Iniesta remek passzával a leshatáron ugrott ki a bal oldalon, és Navas alatt a kapuba lőtt (0–2).

Míg a Real Madrid szinte bénultan kereste önmaga játékát, és a labdát, a Barcelona parádézott. A 45. percben már akár három gól is állhatott volna a vendégek neve mellett, de Suárez becsúszva eleresztett lövését Marcelo a gólvonalról kifejelte, Rakitic ismétlésébe pedig belevetődtek a védők.

A szünet után mit sem változott a játék képe, hacsak nem annyit, hogy Ronaldo láthatóan felettébb idegesen érkezett a pályára (jé, ott volt?). Nem csoda, semmi sem jött össze se neki, se csapatának, de ettől még nem kellett volna két perc után lekönyökölnie Dani Alvest.

Sárgát érdemelt volna, de CR7 nem kapta meg, viszont a Real megkapta a harmadikat az 53. percben egy IniestaNeymar-Iniesta kombináció végén  (0–3).

És mindezt eddig Messi nélkül. Aztán az 57. percben Rakitic helyére beállt a kis zseni is.

A 74. percben érkezett a negyedik. Suárezt ezúttal Jordi Alba ugratta ki a leshatáron, előbb fenékre ültette szegény kiszolgáltatott Navast, majd a kapuba emelt (0–4).

A Real-játékosok ezt már nehezen viselték. Ahogy általában szokott elgurult a gyógyszer. Ezúttal Isco idegei mondták fel a szolgálatot, Neymart rúgta fel brutálisan egy pirosért cserébe.

A végén még Ronaldo szépíthetett volna, de Bravo nem engedte, a léc alá tartó fejesét bravúrral védte.

Hatalmas verést kapott hát a Real, és immár hat ponttal vezet előtte a Barcelona. Kérdés, túléli-e Rafa Benitez ezt az estét, mert a meccs előtt már azt rebesgették, vereség esetén ott áll készenlétben Zinedine Zidane.