Ej, ha Kleinheisler Laci játszhatott volna

2015. 11. 19. 08:02

A norvég-magyar hőse nélkül soványka hazai 1-1-re futotta a Videotonnak a Haladás ellen, ennek ellenére továbbjutottak a Magyar Kupában a hazaiak.

Szerdán beszámoltunk róla, továbbra sem engedi a Videoton szóhoz jutni az Eb-pótselejtező sikeremberét, Kleinheisler Lászlót. Se beszélni, nyilatkozni nem engedik, se játszani. A fehérvári klub nem enged a negyvennyolcból, se a bajnoki, se az NB3-as csapatban, de még a kupameccseken sem nevezik a keretbe a játékost, úgy tudjuk, még a játékengedélyét sem váltották ki a szezonra.

Így Kleinheisler lászló – aki pazar gólt ragasztott Oslóban a norvég kapuba – nélkül játszott a Videoton szerda este a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé jutásért. A Vidit a bajnokságban a Haladás kétszer is 1-0-ra oktatta már ősszel, ergo nyugodtan mondhatjuk, hogy az odavágón némi meglepetésre vendégsiker született Szombathelyen (0-1).

Így a visszavágó akár formalitásnak is tűnhetett volna, ha a fehérvári alakulat a tavalyi formáját futná éppen, de nem…

A Sóstói Stadion közönsége azt láthatta, hogy egy elég unalmas, alacsony színvonalú első félidő után, a másodikban felpörögnek az események és vezetést szereznek a hazaiak, de Ugrai találata révén, a 61. percben szinte azonnal egyenlít a Szombathely. A vendégeknek így majd 30 percük maradt a továbbjutást érő találat megszerzésére, de nem tudtak élni a lehetőséggel, miközben a kinyílt védelem ellen a Videoton sem tudta nyugodtabbá tenni a meccs hajráját.

Ha Kleinheisler Lacika játszhatott volna, talán simább lett volna.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, eredmények:

Videoton–Szombathelyi Haladás 1–1 (0–0)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion. V: Szabó Zs.
Videoton: Danilovics – Heffler T., Juhász, P. Vinícius, Szolnoki – Pátkai, Simon Á. (Pölöskei, a szünetben) – Gyurcsó, Kovács I., Suljic ( F. Oliveira, a szünetben) – Feczesin (Rudolf, 86.).Vezetőedző: Horváth Ferenc