Argentina's Angel Di Maria (R) controls the ball next to Brazil's Filipe Luis (L) and Brazil's Douglas Costa during their Russia 2018 FIFA World Cup South American Qualifiers football match, in Buenos Aires, on November 13, 2015.  AFP PHOTO / ALEJANDRO PAGNI

Szép gólokat igen, győzelmet nem hozott az argentin-brazil

2015. 11. 14. 09:44

A statisztikák szerint a legutóbbi világbajnokság ezüstérmese nem lesz ott Oroszországban.

A heves esőzések miatt egy nappal később, magyar idő szerint szombat éjjel rendezték az Argentína – Brazília labdarúgó vb-selejtezőt Buenos Airesben. A házigazdák egy döntetlennel és egy vereséggel várták a mérkőzést, míg Dunga csapata három ponttal állt két kör után.

A vezetést a Lionel Messit sérülés miatt nélkülöző vendéglátók szerezték meg a 34. percben. Angel Di Maria indította Gonzalo Hiugaint, aki középre tette a labdát, Ezequiel Lavezzi pedig a védőjét megelőzve a kapuba továbbított (1-0).

Brazília a második félidő 13. percében tudott egyenlíteni. Dani Alves belöbbölt labdáját a csereként beállt Douglas Costa a felsőlécre fejelte, a kipattanót azonban Lucas Lima nem hibázta el (1-1).

Argentína három mérkőzés után még győzelem nélkül áll, ez pedig a statisztikák szerint nem jelent jót. Dél-Amerikából ugyanis olyan válogatott még nem jutott ki világbajnokságra, amely az első három találkozójából legalább egyet nem tudott megnyerni.

A nap másik összecsapásán Peru megszerezte első győzelmét, miután Jefferson Farfán góljával legyőzte Paraguayt.