Arsenal's French defender Laurent Koscielny (R) jumps for a header with Tottenham Hotspur's Belgian defender Jan Vertonghen during the English Premier League football match between Arsenal and Tottenham Hotspur at the Emirates Stadium in London on November 8, 2015.     AFP PHOTO / ADRIAN DENNIS

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Pontosztozkodás az észak-londoni rangadón

2015. 11. 08. 19:56

Először szenvedett vereséget Jürgen Klopp irányításával a Liverpool.

Döntetlent hozott az észak-londoni rangadó, az Arsenal és a Tottenham Hotspur csatája az angol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában. Az 1-1-es eredmény azt is jelenti, hogy a házigazda Ágyúsok nem tudták átvenni a vezetést a tabellán, rosszabb gólkülönbségükkel továbbra is a második helyre szorulnak a Manchester City mögött.

A Tottenham a 32. percben szerezte meg a vezetést, az üresen kilépő Harry Kane talált Petr Cech kapujába (0-1). Az Ágyúsok a 77. percben egalizáltak, Mesut Özil ívelése után a balhátvéd Kieran Gibbs fejelt a hálóba (1-1).

Bogdán Ádám csapata, az FC Liverpool kikapott hazai pályán a Crystal Palace-tól – a magyar válogatott kapus a cserepadról nézte végig az összecsapást. Jürgen Klopp vezetésével először kapott ki a Liverpool.

Az éllovas Manchester City meglepetésre csak döntetlent játszott a sereghajtó Aston Villa otthonában. A birminghami klubnál ezúttal debütált a hétfőn kinevezett új vezetőedző, a francia Remi Garde, s a bemutatkozás jól sikerült, hiszen a csapat sorozatban elszenvedett hét vereség után tudott ismét pontot szerezni.