Csodagól is kellett a Bilbao sikeréhez

Sorozatban a harmadik győzelmét szerezte meg az Athletic.

A spanyol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában, a vasárnapi játéknapon már délben útjára indult a labda a bilbaói San Mamésban. Az első gólra sem kellett sokat várni, ráadásul Inaki Williams nem is akármilyen találatot szerzett a nyolcadik percben.

A fiatal támadó nagyszerű labdát kapott Oscar de Marcostól, majd egy csodálatos labdaátvétellel ki is cselezte az ellenfelét, majd elemi erővel bombázott a jobb felsőbe (1-0).

Az Espanyol erőfeszítése a második félidő elején érett góllá, az 51. percben egy szép összjáték után Hernan Perez vette be Gorka Iraizoz kapuját (1-1). A baszk gárda azonban nem adta fel, az Atlético Madrid együttesétől a nyáron igazolt Raúl Garcia a 64. percben eldöntötte a három pont sorsát (2-1).

Győzelmének köszönhetően a Bilbao feljött a tabella nyolcadik helyére. Az Espanyol a 12., de visszacsúszhat egészen a 15. pozícióig is.