Las Palmas' midfielder Hernan celebrates his goal during the Spanish league football match Real Madrid CF vs UD Las Palmas at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on October 31, 2015.  AFP PHOTO / CURTO DE LA TORRE

Alsóházi rangadót nyert meg az újonc

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 11. 07. 06:42

A góllövőlista második helyezettje sem tudott segíteni a baszk gárdán.

Péntek este megkezdődött a spanyol labdarúgó-bajnokság 11. fordulója. A nyitómérkőzésen a hat ponttal álló Las Palmas fogadta a kilenc egységgel rendelkező Real Sociedad csapatát. Az egy győzelemmel rendelkező hazaiak szerezték meg a vezetést a 28. percben.

Egy jobb oldalról érkező beadás után Vicente Gomez fejjel hozta kihagyhatatlan helyzetbe Jonathan Vierát, a támadó pedig hat méterről nem hibázott (1-0). A kiegyenlített első félidő további gól nem hozott. A folytatásban hamar megduplázta az előnyét az újonc.

Az 51. percben Sergio Araujo kapott egy kiváló indítást, majd Diego Reyes szorításában a tizenhatoson belülről Geronimo Rulli kapus hálójába lőtt (2-0). A vendégeknél hiába játszotta végig az összecsapást a góllövőlista második helyen álló Imanol Agirretxe, sem ő, sem a társai nem tudtak túljárni Javi Varas eszén.

Győzelmének köszönhetően a Las Palmas megszerezte második győzelmét, így pontszámban beérte baszk riválisát a tabellán. A kilenc pontos vendéglátók a 18. helyen állnak, míg Sociedad a 16.