Tapad a Tottenham

2015. 11. 03. 07:23

Az Aston Villa új edzője a lelátóról nézte végi, amint leendő csapata simán kikap a White Hart Lanen.

Az angol bajnokság 11. fordulójának hétfő esti zárómeccsének beszámolója előtt előzményeként mindenképpen meg kell említeni, hogy a vendég Aston Villánál éppen a meccs előtt jelentették be, miszerint az október 25-én menesztett Tim Sherwood helyett a következő négy évben a francia Remi Garde lesz az edző.

A 49 éves új tréner azonban még nem ült le a kispadra, csak vasárnap foglalja el a helyét. A Villa eddig tíz meccsen mindössze négy pontot szerzett. Az első fordulóban hármat is, azóta csak egy döntetlenre futotta, ezért érezték a csere szükségszerűségét a klubvezetők. Így azon sem lehet csodálkozni, hogy a közvetlen élbolyhoz tartozó és eddig egészen remek formát futó Tottenham simán, 3-1-re otthon tartotta a három pontot.

Dembélé már a harmadik percben betalált, amivel megadta az alaphangot. A Villa próbálkozott, Scott Sinclair lövésénél például szépet kellett mentsen a hazaiak kapusa, mégis, a félidőre Ali révén már megnyugtató 2-0-ás vezetéssel mehettek pihenőre a hazaiak.

A fordulást követően komoly erőket mozgósított a Villa az egyenlítés érdekében. Leandro Bacuna révén előbb kapufáig, majd Jordan Ayew okos lövése után a szépítés is megvolt, de egalizálni már nem sikerült. Sőt, a ráadásban Harry Kane kilőtte a bal felsőt, így lett sima 3-1 a vége.