Liverpool's Brazilian midfielder Lucas Leiva (L) vies with Chelsea's Brazilian midfielder Oscar during the English Premier League football match between Chelsea and Liverpool at Stamford Bridge in London on October 31, 2015. AFP PHOTO / IAN KINGTON

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Premier League: Klopp nyerte a Mourinho elleni különcsatát

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 10. 31. 15:42

Egy hét alatt már harmadszor hagyta el vesztesen a pályát a bajnoki címvédő.

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójának nyitómérkőzésén rangadót rendeztek. A bajnokság nem brillírozó Chelsea a szebb napokat is látott Liverpool gárdáját fogadta. Angliában először feszült egymásnak José Mourinho és Jürgen Klopp.

A portugál menedzser csapata kiválóan kezdett, a negyedik percben Cesar Azpilicueta bal oldali beadása után Ramires fejelt Alberto Moreno mellől a kapuba (1-0). A kapott gól után magához tért a ‘Pool, Philippe Coutinho próbálkozott, majd Adam Lallana kétszer sem tudott túljárni Asmir Begovic eszén.

Az első félidő ráadásában egyenlített a Liverpool, Coutinho 19 méterről gyönyörűen csavart a jobb felsőbe (1-1).

A szünet után is a vendégek voltak veszélyesebbek, a brazil játékmester pedig a 74. percben megszerezte a második gólját is (1-2). A labda John Terryn megpattantva kötött ki a bal felsőben.

Mourinho behozta Cesc Fabregast és Radamel Falcaót is, de segíteni ők sem tudtak. Sőt, Christian Benteke a 83. percben mindent eldöntött a jobb alsóban kikötött lövésével (1-3).

Nem lenne meglepetés, ha a portugál edző munkáját megköszönné Roman Abramovics tulajdonos.