KANSAS CITY, KS - MAY 29: Connor Hallisey #22 and Krisztian Nemeth #9 surround Graham Zusi #8 of Sporting KC after he scored the fourth goal of the game of the game in the second half on May 29, 2015 at Sporting Park in Kansas City, Kansas.  (Photo by Kyle Rivas/Getty Images)

Németh bombagólt lőtt, de maratoni büntetőpárbajban búcsúztak

Vaskor Máté
Vaskor Máté

újságíró. 2015. 10. 30. 07:05

A Sporting Kansas City tizenegyesrúgásokat követően kikapott a Portland Timbers vendégeként az MLS rájátszásában, és ezzel a nyolcaddöntőben búcsúzott.

Németh Krisztián együttese a nyugati főcsoport hatodik helyén kvalifikált a play-offba, ahol a legjobb nyolc közé jutásért a Portlandet kellett volna legyőzniük magyar idő szerint péntek éjjel.

Az első játékrészt követően 0-0-s döntetlen állt az eredményjelzőn, majd a térfélcserét követően a hazaiak hamar megtörték a gólcsendet.

A Kansas három perccel a rendes játékidő vége előtt Ellis találatával egalizált, így jöhetett a kétszer 15 perces ráadás.

Hét perc telt a hosszabbításból, amikor Németh kapott labdát a büntetőterületen belül, majd egy finom csel után kíméletlenül bombázott a bal felső sarokba.

Az utolsó percekre lehozta a magyar csatárt és védőt küldött be helyére a vendégek trénere, a Portland viszont a 118. minutumban Urruli találatával büntetőkre mentette a mérkőzést.

A tizenegyeseknél 5-5 rúgó után továbbra is döntetlenre álltak a felek, így hirtelen halál döntött a továbbjutás sorsáról.

A Kansas a kilencedik körben megnyerhette volna a találkozót, de Abdul Salaam büntetője mindkét kapufát érintve végül nem a gólvonal mögött kötött ki.

Végül a kapusok lövései bizonyultak sorsdöntőnek, Kwarasew értékesítette a sajátját, Kempin pedig hibázott, így Németh Krisztiánéknak a nyolcaddöntő jelentette a végállomást.

Eredmény – MLS, rájátszás, nyolcaddöntő:

Portland Timbers-Sporting Kansas City 1-1 (0-0) – hosszabbítás után 2-2, tizenegyesekkel 7-6