Arsenal's French striker Olivier Giroud celebrates after his team's 2-1 victory during the English Premier League football match between Arsenal and Everton at the Emirates Stadium in London on October 24, 2015. AFP PHOTO / JUSTIN TALLIS

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Hozta a kötelezőt és élre állt az Arsenal

Vaskor Máté
Vaskor Máté

újságíró. 2015. 10. 24. 20:53

Az Ágyúsok 2-1-re győzték le hazai pályán az Evertont a Premier League tizedik fordulójában.

Az önbizalommal nincs hiány manapság Arséne Wenger együttesénél, az észak-londoniak ugyanis hét közben a verhetetlennek hitt Bayern Münchent verték meg a Bajnokok Ligájában.

A bajnokságban az Everton volt a soron következő ellenfél, a meccs első fél órája pedig nem hozott nagy izgalmakat.

Tíz perccel a szünet előtt megtört a gólcsend: Özil fifikás beadásába Giroud tette bele a fejét, a labda pedig a hálóban kötött ki.

Szinte még meg sem emésztette a bekapott gólt a liverpooli gárda, Sanchez szabadrúgásánál Koscielny csúsztatott és duplázta meg az Arsenal előnyét.

Nem lett ugyanakkor lefutott a három pont sorsa, ugyanis Barkley megpattanó lövésével még az első játékrészben szépített Roberto Martinez csapata.

A folytatásban mindkét fél növelhette volna góljai számát, de a kapufák többször is a védekező gárdákkal voltak, így nem változott az eredmény.

Az Arsenal győzelmével ideiglenesen a tabella élére állt.