Mesterhármassal győzött a Dortmund Azerbajdzsánban

Nem borult a papírforma az Európa Liga csoportkör harmadik fordulójának első mérkőzésén.

A Borussia Dortmund azerbajdzsáni vendégjátékával indult a labdarúgó Európa Liga csoportkörének harmadik fordulója. A német csapat egy nyögvenyelős győzelemmel és egy döntetlennel indította a csoportkört, míg a Qäbälä egy ponttal rendelkezett két kör után.

A dortmundiak egyik legjobb, Henrik Mkhitaryan politikai okok miatt el sem utazott a mérkőzésre. A csapat azonban nélküle is hozta a kötelezőt. Az első harminc perc után a bajnokságban is remeklő Pierre-Emerick Aubameyang szerzett vezetést, miután gyönyörűen csavart a bal felsőbe (0-1).

A gaboni hét perccel később is bevette Dmitro Bezotosniy kapuját egy szép összjáték után (0-2). A fordulást követően a Borussia csatára megszerezte a harmadik gólját is (0-3), ennek köszönhetően is simán győzött Thomas Tuchel csapata.

A hazaiaknak a ráadásban azért összejött a szépítő gól Dodo révén (1-3).