Chelsea's Belgian midfielder Eden Hazard strikes during the UEFA Champions League football match Dynamo Kiev vs Chelsea, on October 20, 2015 at the Olympic stadium in Kiev.  AFP PHOTO / SERGEI SUPINSKY

Bajnokok Ligája: Csak kapufákig jutott a Chelsea

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 10. 20. 22:43

A londoniak három forduló után nem állnak továbbjutó helyen. Hibátlanul menetel a Zenit.

A Bajnokok Ligája keddi játéknapján az G és a H csoport nyolc csapata is pályára lépett. Nézzük mi történt ebben a két négyesben.

Dinamo Kijev – Chelsea 0-0

A Chelsea jól kezdett a Bajnokok Ligájában, a Maccabi elleni sima győzelem után jött a bajnokságban mutatott forma. A Porto otthonában is vereség lett a vége. Kijevben az a Dinamo várt José Mourinho csapatára, amely négy ponttal állt két kör után.

A londoniak kezdtek aktívabban, előbb Eden Hazard lőtt kapufát a 10. percben. Nem sokkal később Cesc Fabregast buktatták a tizenhatosan belül, Damir Skomina sípja azonban néma maradt. A 22. percben Nemanja Matic szinte mindenkit kicselezett, majd hatalmas ziccerben a jobb kapufa mellé külsőzött.

A Dinamo első veszélyes próbálkozására a 27. percig kellett várni, akkor Vitaliy Buyalskyy megpattanó lövése nem sokkal kerülte el Asmir Begovic kapuját.

A második félidő is Chelsea lehetőséggel indult, a 47. percben Willian huszonegy méteres szabadrúgása csattant a keresztlécen. A folytatásban átvette az irányítást a Dinamo, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani.

A Chelsea csak négy ponttal áll és csak harmadik a csoportban, a Kijev egy egységgel van előttük.

Porto – Maccabi Tel-Aviv 2-0 (0-0)

A négy ponttal álló Porto a csoportutolsó, pont nélküli Maccabit fogadta hazai környezetben. A vendéglátók azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést, több igerétes helyzetet is kialakítottak, de Vincent Aboubakar és Maximiliano Pereira lehetősége is kimaradt.

Maccabi's defender Tal Ben Haim (L) vies with Porto's Cameroonian forward Vincent Aboubakar during the UEFA Champions League group G football match FC Porto vs Maccabi Tel-Aviv FC at the Dragao stadium in Porto on October 20, 2015.   AFP PHOTO/ MIGUEL RIOPA
Fotó: Europress Fotóügynökség

Az izraeliek a 37. percig bírták a nyomást, akkor Miguel Layún beadása után a kameruni csatár emelkedett a legmagasabbra és a hálóba fejelt (1-0). Négy perc múlva már kettővel mentek a hazaiak.

A 41. percben az első gól szerzője indította Yacine Brahimit, az algériai szélső a kapus mellett a bal alsóba gurított (2-0).

A második 45 perc során is a portugálok akarata érvényesült, de Bruno Martins Indi és Maximiliano Pereira is kihagyta a nagy helyzetet. A győzelmük így sem forgott veszélyben, hét ponttal a kvartett élén állnak.

Zenit Szentpétervár – Olympique Lyon 3-1 (1-0)

Az játéknap első gólja Oroszországban született, a harmadik percben a száz százalékos mérleggel álló Zenit szerezte meg a vezetést. Oleg Shatov nagyszerű labdája után az üres maradt Artem Dzyuba helyezte a labdát a bal alsóba (1-0).

Húsz perccel később jöhetett volna a lyoni válasz, de Mapou Yanga-Mbiwa közelről leadott lövését hárítani tudta Michail Kerzhakov kapus. Fél óra elteltével Hulk is gólt szerezhetett volna, a bombáját Anthony Lopes kapus kitolta a léc alól.

A fordulás után négy perc kellett a franciák egyenlítése, Christophe Jallet belőtt labdájára a tavalyi francia gólkirály, Alexander Lacazette érkezett és a bal alsóba sarkazta a labdát (1-1). Nem sokáig örülhettek az egyenlítésnek a vendégek.

Zenit's Brazilian forward Hulk (L) vies for the ball with Lyon's French defender Samuel Umtiti during the UEFA Champions League group H football match between FC Zenit and Olympique Lyonnais at the Petrovsky stadium in St. Petersburg on October 20, 2015. AFP PHOTO / OLGA MALTSEVA

Az 56. percben Hulk a félpályáról megindult, majd jó 25 méterről hatalmas erővel zúdította a labdát a kapu jobb oldalába (2-1). A brazil már három gólos az idei kiírásban. Tíz perccel később Dzyuba lezárhatta volna a mérkőzést, de nagy helyzetben mellé lőtt.

A 83. percben mindent eldöntött a Zenit, egy szépen kijátszott támadás végén Danny lőtt a kapuba (3-1). Az oroszok hibátlan mérleggel, kilenc ponttal vezetik a csoportot.

Valencia – Gent

Bekezdett a Valencia a Mestallában, a Gent ellen már a 15. percben előnybe kerültek. Az algériai Sofiane Feghouli sodorta be a középre adott labdát (1-0). Tíz perccel később Santi Mina próbálkozását védte hatalmas bravúrral a genti kapus.

A 40. percben érkezett a vendégek válasza, a korábban a Videotonban is megforduló Renato Neto nagyszerű labdája után Thomas Foket óriási gólt lőtt a jobb felsőbe (1-1).

Öt perccel a fordulás után Paco Alcacer ígéretes helyzetben hibázott. Egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni, majd jött a 72. percben. Stefan Mitrovic a saját kapujába helyezte a labdát (2-1).

A spanyolok így hat pontosok, közelítenek a csoport második helye felé.