Észak-Írország gálázva kijutott, a ráadásban egyenlítettek a románok

Csütörtökön Portugália is biztosította helyét a jövő évi kontinensviadalon.

Csütörtökön a magyar mérkőzésen kívül további hét találkozót rendeztek az Eb-selejtezőben.

A mieink csoportjában Észak-Írország nagyon sima győzelmet aratott a sereghajtó Görögország ellen. Az első félidőben Steven Davis szerezte meg a vezetést a hazaiknak (1-0). A fordulás után gyorsan kétgólos lett a vendéglátók előnye. Josh Magennis első gólját szerezte a válogatottban (2-0). Fél órával a vége előtt Davies mindent eldöntött (3-0), Észak-Írország először jutott ki Eb-re. A végén szerzett görög gól még szépségtapasznak sem volt elég.

A csoport másik meccsén Románia hazai pályán szenvedett döntetlent játszott Finnország ellen. A vendégek Joan Pohjanpalo második félidőben szerzett góljának (0-1). A raadás első percében Hoban egyenlített (1-1). Ennek az eredménynek köszönhetően a Feröer-szigetek ellen diadalmaskodó magyar válogatott egy ponttal Románia mögött maradt a csoport harmadik helyén.

A D csoportban Németország egy döntetlennel is kivívhatta volna a kijutást, de Shane Long 70.percben szerzett gólja életben tartotta az ír reményeket. Lengyelország hiába szerzett gyorsan vezetést Robert Lewandowski góljával Skóciában, a hazaik fordították. A Kassai Viktor bíráskodása mellett zajló találkozón így hazai siker nem született, ugyanis a Bayern csatára a 90+5. percen egalizált.

Portugália Joao Moutinho góljával megverte Dániát, így kijutott a kontinensviadalra, míg az albánok egy 90+1. percben szerzett Kolarov és Ljajic gólnak köszönhetően kikaptak a balkáni rangadón a szerbek ellen. Albánia egy esetleges záró fordulóban szerzett örményországi győzelemmel is kijut az Eb-re.

Eredmény – Eb-selejtező

F csoport:
Észak-Írország – Görögország 3-1 (1-0)
Gólszerző: Davies (35., 58.), Magennis (49.) illetve Aravidis (87.)

Románia – Finnország 1-1 (0-0)
Gólszerző: Hoban (90+1) illetve Pohjanpalo (67.)

Magyarország – Feröer-szigetek 2-1 (0-1)
Gólszerző: Böde (63., 72.) illetve Jacobsen (11.)

D csoport:
Írország – Németország 1-0 (0-0)
Gólszerző: Long (70.)

Skócia – Lengyelország 2-2 (1-1)
Gólszerző: Ritchie (45.), Fletcher (62.) illetve Lewandowski (3., 90+5.)

Grúzia – Gibraltár 4-0 (3-0)
Gólszerző: Vatsadze (30., 45.), Okriashvili (45. – büntetőből), Kazaishvili (87.)