A combination of pictures created on September 28, 2015 (anti-clockwise from top R) shows Everton's Belgian striker Romelu Lukaku doing a flip and backwards somersault as he celebrates scoring Everton's winning goal during the English Premier League football match between West Bromwich Albion and Everton at The Hawthorns in West Bromwich, central England, on September 28, 2015. Everton won 3-2 with Lukaku scoring two goals and having a hand in the other. AFP PHOTO / OLI SCARFF

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Szabálytalan gólokkal fordított az Everton Birminghamben

Vaskor Máté
Vaskor Máté

újságíró. 2015. 09. 29. 08:42

A liverpooli együttes második találatát les, harmadik gólját pedig kezezés előzte meg.

Hétfőn este a West Bromwich Albion pályáján lépett pályára az Everton a Premier League hetedik fordulójának zárómeccsén.

Az összecsapás első góljára egészen a félidő hajrájáig kellett várni, egy labdaszerzés után végigvitt kontrát Berahino zárt le eredményesen.

Tíz perc telt el a második felvonásból, amikor megduplázta előnyét Gera Zoltán korábbi együttese, Dawson egy szöglet után fejesből talált a vendég kapuba.

Sokat nem kellett várni az Everton szépítésére, Lukaku szinte a középkezdés után rögtön faragott csapata hátrányából.

A félidő felénél James McCarthy szórakoztatta a közönséget az elmúlt hetek egyik legszebben kivitelezett műesésével.

Negyed órával a rendes játékidő vége előtt összejött az egyenlítés Roberto Martinez fiainak. A dolog egyetlen szépséghibája, hogy Koné lesről indult a gól előtt, a partjelző zászlaja viszont nem emelkedett.

Ez még nagyobb lökést adott a liverpooli együttesnek, és a véghajrában Lukaku újabb találatával megszerezték a győzelmet is. Igaz, itt egy kezezést hagyott figyelmen kívül a mérkőzés játékvezetője.