Majdnem elbohóckodta háromgólos előnyét a Milan

Sinisa Mihajlovic két-két győzelemmel és vereséggel kezdte az olasz labdarúgó-bajnokság 2015/16-os szezonját, ám az Udinese még inkább beragadt a rajtnál, így a lombardok ugyan idegenben léptek pályára, így is a győzelem volt az elvárás velük szemben. Ennek érdekében mindent meg is tettek az első félidőben, Balotelli (szabadrúgásból, szép volt) és Bonaventura révén már a 10. percben 0-2 volt az állás, Zapata pedig a szünet előtt volt eredményes.

Talán egy kissé elkényelmesedett a háromgólos vezetést tudatában a Milan, ugyanis a második játékrész kezdetén az udinei alakulat zörgette meg kétszer a hálót, egyből nyílttá vált ismét a meccs. Izgulnia is kellett a Rossonerinek a lefújásig, ám végül meglett a győzelem.

Eredmény – Serie A, 5. forduló

Udinese – AC Milan 2-3 (0-3)
Gólszerzők: Agyemang-Badu (51.), D. Zapata (58.) illetve Balotelli (5.), Bonaventura (10.), C. Zapata (45+1.)