EURO 2016: Götze-show volt Frankfurtban

Németország 3-1-re győzte le Lengyelországot. Érdekesség, hogy csak Bayern játékos talált a kapuba.

Az Európa-bajnoki selejtezők D-csoportjának rangadóján az az érdekes helyzet állt elő a mérkőzés előtt, hogy a vendég lengyel válogatott egy ponttal megelőzte a legutóbbi világbajnokot.

Németország már a mérkőzés elején egyértelműsítette, hogy szeretné visszaállítani a “világ rendjét”, visszavennék a csoport első helyét. Meglehetősen agresszív letámadással, támadólag léptek fel a kezdősípszótól kezdve, aminek az lett az ereménye, hogy a 19. percben már két góllal terhelték meg Fabianski hálóját.

Előbb Thomas Müller centerezett hat méterről (1-0),

majd Mario Götze egy csellel megindult a bal szélről és húszról remekül kilőtte a jobb alsó sarkot (2-0)

A lengyelek szép lassan magukhoz tértek a kezdeti sokkból. Ezt leginkább Lewandowski próbálkozásai bizonyították. Előbb egy irdatlan erejű lövését hárította Neuer bravúrral, majd a 36. percben szerzett parádés fejes góllal (2-1) bizonyította, lehet itt még keresnivalójuk a lengyeleknek.

Az i-re a pontot ki más, mint az egész meccsen remekül futballozó Götze tette fel a 82. percben (3-1), egy Fabianskiról kipattanó lövést pofozott közelről a kapuba.

Pep Guardiola elégedett lehet, az összes gólt Bayern München játékos szerezte.