Gyakorlatilag kiesett a Videoton

Az első félidő után még volt némi remény, azonban a végére háromgólos előnyt szerzett a Lech Poznan.

A kontrákra berendezkedő Videoton egy nagy helyzetet rögötn elpuskázott a mérkőzés elején, majd egy perccel később gólt is kapott. Az első játékrészben is jobban játszott a Lech, de volt némi remény arra, hogy egyenlít a magyar bajnoki címvédő.

A sokkal gyorsabban játszó hazaiak a második félidőben még kettőt berámoltak, eldöntve ezzel a párharcot. A magyar együttes a mérkőzés végére teljesen elfáradt.

Egy hét múlva véget ért az idei európai kupakaland a magyar csapatok számára.

Eredmény – Európa Liga-selejtező, playoffkör, első mérkőzés

Lech Poznan – Videoton 3-0 (1-0)

Poznan, Miejski Stadion, játékvezető: Oliver Drachta (osztrák)

Lech: Buric – Kedziora, Kaminski, Dudka, Douglas – Tralka, Linetty – Lovrencsics (Robak 79.), Hamalainen (Formella 83.), Pawlowski (Holman 89.) – Thomalla

Videoton: Danilovic – Szolnoki, Vínicius, Lang, Fejes – Pátkai (Trebotic 71.), Simon – Gyurcsó (Sejben 89.), Ivanovski, Oliveira – Soumah (Kovács 58.)

Gólszerző: Linetty (11.), Thomalla (57.), Tralka (67.)
Sárga lap: Linetty (61.), Buric (77.) illetve Simon (32.), Kovács (90+2.), Ivanovski (90+3.)
Piros lap:

90+3. PERC: Ivanovski kakaskodásért meg sárgát kapott, majd az osztrák spori le is fújta a mérkőzést.

90+2. PERC: Kovács talpalta le Tralkát, villant a sárga.

89. PERC: Jön a harmadik változtatás a Vidinél, Gyurcsó helyett Sejben a pályán. A hazaiaknál beállt Holman is.

87. PERC: Teljesen elfogyott a végére a fehérvári csapat, innen nagyn nehéz lesz a visszavágó.

83. PERC: Újabb lengyel cserék. Lovrencsics helyett Robak, Hamalainent pedig Formella váltja.

79. PERC: Pawlowski eddigi legjobb lövésével próbálkozott, de pár centivel mellé csavart.

77. PERC: A hazaiak kapusa, Buric lökdöste Ivanovskit, amiért sárgát kapott. Utána a szöglet újfent veszélytelen.

75. PERC: Ivanovski keresztlabdája borzasztó, reménytelen helyzetben a Videoton.

71. PERC: Jön a második Vidi csere. Pátkai helyett Trebotic az utolsó húsz percre.

70. PERC: Lang borzasztó felszabadítása után Tralka bombázott mellé.

67. PERC: Már hárommal vezet a Lech! A szabdarúgás után még sikerült blokkolni a lövést, de a visszatett labdát Tralka a hálóba csúsztatta.

61. PERC: Az első gól szerzője, Linetty csúnyán letalpalta Pátkait, villant is a sárga.

58. PERC: Rögtön változtat Pető Tamás. Soumah helyett Kovács István a folytatásban.

57. PERC: 2-0! Lovrencsics beadása után Thomalla fejelt a kapura, ráadásul a lécről a kapusra pattant vissza a labda, majd onnan a hálóba.

55. PERC: Gyurcsó szabadrúgása nagyon mély volt, Buric kezébe hullott a játékszer.

52. PERC: Szolnoki nagy bedobásából indult a Lech kontra, sikerült is lövéssel befejezniük, de Danilovic védeni tudott.

48. PERC: Oliveira indította Soumah-t, de Buric jól lépett ki a kapuból. Utána már nem sikerült lőni.

47. PERC: Pawlowski nagyot sokat próbálkozik lövéssel, szerencsére ez is jócskán elkerülte a kaput.

46. PERC: Az előnyben lévő hazaiak kezdték a második félidőt. Nem történt csere a szünetben.

45. PERC: A játékvezető nem hosszabbít, így véget ért az első játékrész.

44. PERC: Linetty passzát Lang elengedte, és majdnem ebből lett helyzet. Szerencsére Tralka elől még sikerült kirúgni a bőrt.

42. PERC: Hamalainen lövése pattant meg Fejes lábán, de a középre tartó labdát Danilovic biztos kézzel hárította.

41. PERC: A nagyon aktív Pawlowski becsapta Szolnokit, majd Thomalla készítette vissza lövésre a labdát Tralkának, aki jócskán mellé lőtt.

37. PERC: Gyurcsó kapott labdát a jobb szélen, Filipe Oliveirát akarta megjátszani, de hosszú volt az átadása.

33. PERC: Pawlowski megelőzte Langot, de kecsegtető helyzetben bombázott mellé. A túloldalon Simon kisérletezett, de Buric szép vetődéssel hárított.

32. PERC: Simon Ádám kapja a mérkőzés első sárgáját, Douglas ellen volt szabálytalan a középpályás.

30. PERC: Simon fejelte ki szögletre a beadást, utána szerencsére sikerült felszabadítani.

28. PERC: Dudka volt szabálytalan Soumah-val szemben, Gyurcsó szabadrúgása jó volt, de a kapus szögletre ütütte a labdát. A pontrúgás már veszélytelen volt.

25. PERC: A második lengyel szögletet Douglas csavarta élesen a kapu elé, de Danilovic kiütötte a mezőnybe a lasztit.

21. PERC: Kaminski beadása nagyon rossz volt, Danilovic simán lehúzta.

18. PERC: Pawlowski maga elé húzta sarokkal a játékszert, majd rögtön tüzelt, de jócskán célt tévesztett.

14. PERC: Lovrencsics próbálkozott egy távoli lövéssel, de szerencsére lecsúszott neki, így a labda elkerülte a kaput.

11. PERC: Vezet a Lech! Douglas centerezése után Linetty becsúszva lőtt a hosszú sarokba. 1-0!

10. PERC: Nagy fehérvári lehetőség maradt kihasználatlanul. Egy újabb remek indítás után Gyurcsó egyedül törhetett volna kapura, de hosszan vette át a labdát, amit Buric felszedett.

8. PERC: Simon nagyszerű indítása után Gyurcsó iramodott meg a jobb szélen, de a visszacsel pillanatában elcsúszott.

5. PERC: Gyurcsó sarokrúgása után az ide-oda pattogó labdát Soumah továbbította a kapu felé, de Buricnak ez nem okozott problémát.

3. PERC: Pawlowski beadását Lang fejelte ki szögletre, a pontrugás után a távoli bombát Danilovic szép vetődéssel védte.

1. PERC: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaik kék-fehérben, míg a Videoton piros-kékben.

A Lech három magyar játékosa közül Lovrencsics Gergő a kezdőcsapatban kapott helyett, míg Kádár Tamás és Holman Dávid a kispadon kezdi a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, pár perc múlva kezdődik az összecsapás.

Előzetes

Nem éppen a legnyugodtabb és a legjobb előjelekkel várja a magyar bajnoki címvédő Videoton labdarúgócsapata a Lech Poznan elleni Európa Liga-selejtező playoff első mérkőzését.

A székesfehérvári csapatnál a héten lemondott Burcsa Győző sportigazgató, majd megköszönték a vezetőedző, Bernard Casoni munkáját is. Burcsa helyét a korábbi Újpest-legenda Kovács Zoltán foglalta el, míg a szakmai munkát ideiglenesen Pető Tamás – aki eddig másodedző volt a francia mester mellett – irányítja.

A párharc győztese bejut az Európa Liga csoportkörébe, a vesztes számára véget ért az idei európai kupaszezon.