Dárdaiék rangadót nyertek, óriási öngól Brémában

hertha bsc (Array)

Mozgalmas volt a szombat délután a Bundesliga 2015/16-os szezonjának első fordulójában.

Pénteken a Bayern München kiütéses sikerével indult a német élvonal új idénye, majd szombaton újabb öt találkozóval folytatódtak a küzdelmek.

Dárdai Pál együttese, a Hertha BSC az Augsburg vendégeként lépett pályára az első körben. A berlini gárda az első játékrész hajrájában emberelőnybe került Bobadilla kiállítása nyomán, amit a szünet után Kalou büntetőgóljával ki is használtak a kék-fehérek.

Fotó: Europress fotóügynökség

Az utolsó bő húsz percet egyenlő létszámban, 10-10 emberrel játszották a felek, Beerenst ugyanis második sárga lapját követően kiállította a játékvezető. Ezzel együtt az Augsburgnak nem futotta egyenlítésre, így Dárdaiék három ponttal nyitották a szezont.

A forduló legszerencsétlenebb találata Brémában esett. A Werder 3-0-ra kikapott otthon a Schalkéval szemben, a gelsenkircheniek első gólját pedig a hazaiak védője, Gebre-Selassie szerezte, miután érthetetlen módon saját kapujába emelt.