Dráma, dráma hátán a Bajnokok Ligájában

CSZKA Moszkva - Sparta Praha (Array)

Egészen elképesztő összecsapások után jutott be több csapat is az utolsó selejtezőkörbe.

Szerdán tizenegy mérkőzéssel folytatódott a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik köre.

A kazah FC Astana a finnországi gólnélküli odavágó után fogadta a HJK Helsinki gárdáját. A vendégek 2-1-es előnnyel vonulhattak a szünetre. A második félidő elején tíz perc alatt fordított az Astana, majd emberhátrányba került. A tizenegyesből egalizáló finnek már nyeregben érezhették magukat, de a 93. percben jött Evgeny Postnikov, és továbblőtte a kazah bajnokot.

A Celtic megőrizte a hazai pályán szerzett egygólos előnyét az azeri Qarabag, így készülhet a következő körre.

A moszkvai 2-2 után a Sparta Praha negyed óra alatt kettőt berámolt a CSZKA Moszkva csapatának. Azonban az oroszok nem adták fel, és végül emberelőnyben, Alan Dzagoev találatával kivívták a továbbjutást.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A Basel kényelmes játékkal is nyert a Lovrencsics Gergőt a 69. perctől soraiban tudó Lech Poznan ellen. Bjarnason ráadásban szerzett góljának köszönhetően 4-1-el ment tovább a svájci bajnok. Kádár Tamás a kispadon ülte végig a meccset a Lechnél, Holman Dávid keretben sem volt.

A Panathinaikos hazai pályán 2-1-re legyőzte a Club Brugge gárdáját, így az idegenben szerzett góljának köszönhetően a vendéglátók várhatták jobb helyzetből a visszavágót. A második játékrészben szerzett három belga gólra nem volt válaszuk a görögöknek.

A Salzburg mumusa a tavalyi év után ismét a Malmö volt. Akkor a főtábla kapujából ejtették ki az osztrákokat a svédek, most pedig egy körrel korábban. Az ausztriai 2-0 után sem adta fel a Hareide csapata, már az első félidőben berámolt hármat a vendégeknek. A második 45 perc során, főleg emberhátrányban már arra figyelt, hogy őrizze az előnyt. Tette mindezt sikerrel.

A forduló talán leghangulatosabb párosításában a Partizan Belgrád a bukaresti 1-1 után fogadta a Steauát. A románok egy félidőnyi játék után még vezettek, azonban Varela kiállítása megpecsételte a sorsukat. Bojinov még kihagyott egy büntetőt, de Jevtovic, Zivkovic, és Trujic góljaira már nem tudtak válaszolni a bukaresti játékosok.

A Plzen magabiztosan várhatta a Maccabi Tel-Aviv elleni második mérkőzést. A cseh csapat 2-1-re nyert Izraelben, mégis kiesett! Zehavi utolsó negyedórában szerzett duplája a vendégek továbbjutását jelentette.

A Sahtar Doneck hazai pályán lelépte a Fenebahcét, míg az albán Skenderbeu kettős sikerrel lépett túl a Milsamin.

A magyar bajnok Videoton nem bírt a fehérorosz BATE Borisovval.

Eredmények – Bajnokok Ligája, harmadik selejtezőkör, visszavágó

FC Astana – HJK Helsinki 4-3 (1-2)
Gólszerző: Twumasi (44.), Canas (47. – büntetőből), Shomko (56.), Postnikov (90+3.) illetve Jallow (4.), Baah (42.), Zeneli (86. – büntetőből)
Kiállítva: Twumasi (71., Astana)

Továbbjutott az FC Astana 4-3-as összesítéssel

Qarabag – Celtic 0-0

Továbbjutott a Celtic 1-0-s összesítéssel

Sparta Praha – CSZKA Moszkva 2-3 (2-1)
Gólszerző: Krejci (6.), Fatai (16.) illetve Musa (34., 51.), Dzagoev (76.)

Club Brugge – Panathinaikos 3-0 (0-0)
Gólszerző: Cools (53.), Vazquez (58.), Oulare (82.)

Továbbjutott a Club Brugge 4-2-es összesítéssel

Malmö – Salzburg 3-0 (3-0)
Gólszerző: Djurdjic (7.), Rosenberg (14.), Rodic (42.)
Kiállítva: Adu (64. Malmö)

Továbbjutott a Malmö 3-2-es összesítéssel

Partizan Belgrád – Steaua Bukarest 4-2 (1-2)
Gólszerző: Babovic (8.), Jevtovic (60.), Zivkovic (69.), Trujic (90+1.) illetve Muniru (11.), Hamroun (33.)
Kiállítva: Varela (48. Steaua)