Tető alá hozták az év üzletét Münchenben

vidal (Array)

Arturo Vidal, a Juventus chilei futballistája a német bajnok kedvéért elhagyja az olasz bajnokot.

Vidal már három napja biztos volt az átigazolásban és közösségi oldalán elbúcsúzott a Juventus szurkolóitól, annak ellenére, hogy a felek akkor még elég távol, nagyjából 10 millió euró távolságban voltak egymástól. Giuseppe Marotta, a Juventus sportigazgatója hétfőn viszont már hivatalosan is bejelentette, hogy a játékos távozik Torinóból.

Arturo Vidal tudása sok pénzt megért a Bayern München számára
Fotó: europress

Sajtóértesülések szerint a hatalmas munkabírású középpályásért a Bayern az ajánlott 30 millió helyett végül mégis csak kipengette az igényelt 40 millió eurót. Korábban felvetődött annak lehetősége, hogy az üzletbe bevonják Mario Götzét, a müncheniek világbajnok játékosát, de ő végül marad.

A 28 éves Vidal a Bundesligából, pontosabban a Bayer Leverkusenből szerződött a Juventushoz, amellyel négy bajnoki címet nyert, az elmúlt szezonban pedig Bajnokok Ligája-döntős volt.