21! Felhőszakadásban lett kupagyőztes a Fradi

Ferencváros-Videoton (Array)

A langyos első félidő után felőrölték a Videotont a zöld-fehérek a Magyar Kupa fináléjában, a Groupama Arénában.

A mindent eldöntő találkozó előtt a Videoton harmadik, míg a hazai környezetben pályára lépő Fradi a huszonegyedik Magyar Kupa-győzelmére készült.

Az első játékrészben mindkét együttes nagyon fegyelmezetten, keveset kockáztatva futballozott. Bár helyzeteket így is láthatott a publikum, főként a jó kapusteljesítményeknek köszönhetően nem született gól a szünetig.

A második félidőből mindössze pár perc telt el, amikor szakadni kezdett az eső, és ezzel egy időben meg is jött az első ferencvárosi gól, amit Varga Roland szerzett fejjel.

A vízözönben sem állt le az FTC, fél órával a rendes játékidő vége előtt Batik Bence duplázta meg csapata előnyét, majd Lamah váltotta gólra Böde átadását.

A kegyelemdöfés a mérkőzés utolsó perceiben érkezett, egy gyors ellenakció végén Varga gurított középre, ahol a menteni igyekvő Szolnoki a saját kapujába talált.

A Ferencváros legutóbb 11 éve, 2004-ben volt Magyar Kupa-győztes.

Eredmény – Magyar Kupa, döntő:

Videoton-Ferencváros 0-4 (0-0)
Groupama Aréna, vezeti: Iványi Z.

Videoton: Calatayud – Szolnoki, Juhász, Vinícius, Stopira – Sándor, Simon (Trebotic, 63.) – Gyurcsó, Kovács I., F. Oliveira (Alvarez, 63.) – Nikolics (Feczesin, 71.). Vezetőedző: Joan Carrillo

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Pavlovic, Batik, Ramírez (Bönig, 89.) – Gera (Csukics, 87.), Somália, Nagy Á. (Gyömbér, 70.) – Varga R., Böde, Lamah. Vezetőedző: Thomas Doll

Gólszerző: Varga (53.), Batik (60.), Lamah (69.), Szolnoki (86. – öngól)

Sárga lap: Oliveira (33.), Juhász (45.) illetve Batik (13.), Gera (67.)

2. FÉLIDŐ

92. PERC: VÉGE, NINCS TOVÁBB, A FERENCVÁROS ÜNNEPELHET!

89. PERC: Még egy csere a végére, Bönig váltja Ramirezt.

87. PERC: Gera hagyja el vastaps közepette a játékteret, Csukics kap pár percet Dolltól.

86. PERC: GÓÓÓÓL! Ez már lassan megalázó! Három az egyben indult meg a Vidi kapuja felé a hazai pályán játszó együttes, Varga lapos beadását pedig Szolnoki a saját kapujába tolta. 0-4.

84. PERC: Lamah hámozta át magát gyönyörűen az egész Videoton védelmén, de Bödéhez már nem tudta eljuttatni a labdát.

82. PERC: Varga robogott el a bal szélen fáradhatatlanul, döntő átadását viszont Stopira lekapcsolta.

79. PERC: A lényegi kérdések már eldőltek, a Fradi húzza az időt, a piros-feketék pedig szépíteni sem tudnak.

75. PERC: Kettészakadt a pálya, a Videotonnak minél előbb kellene egy gólt szereznie, ha életben akarja tartani reményét.

71. PERC: Carrillo kihasználja utolsó cserelehetőségét, Kovács helyett Feczesint küldi harcba.

70. PERC: Vált Thomas Doll: Nagy le, Gyömbér be.

69. PERC: GÓÓÓÓL! Böde vált le pazarul emberől majd löbbölt középre, ahol Lamah senkitől sem zavartatva stukkolt a kapuba. 0-3.

68. PERC: Gyurcsó tekerte rá a szabadrúgást, de Dibusznak ez csemege volt.

67. PERC: Gera méterekről csúszott oda Kovácsnak, tettét pedig nem úszta meg sárga nélkül.

63. PERC: Kettőt cserél a Videoton, Oliveira és Simon hagyta el a pályát, helyükön Alvarez és Trebotic folytatja.

60. PERC: GÓÓÓÓL! Varga talán a találkozón először ívelt be remekül, Batik pedig becsúszva a kapuba továbbít. 0-2.

59. PERC: Calatayud meccsben tartja a Videotont! Lamahról feledkezett meg a fehérvári védelem, a támadó lövését pedig hárítja a kapus.

58. PERC: Rákapcsolt a Videoton, szögletből próbált veszélyeztetni Carrillo együttese.

55. PERC: Megérkezett a vihar, szakad az eső a Groupama Arénában.

53. PERC: GÓÓÓL! Ramírez tekert át a hosszú oldalra, ahol Varga érkezett teljesen egyedül és a hosszú sarokba stukkolt. 0-1.

52. PERC: Pillanatokon belül a Vidi kapuja előtt termett a Fradi egy gyors ritmusváltásnak köszönhetően, Varga beadását azonban Juhász remek ütemben vágta ki a berobbanó Böde elől.

51. PERC: Mindkét gárda rettentő óvatosan futballozik, főként a másik hibájára várnak.

47. PERC: Hatalmas fehérvári lehetőséggel kezdődött a félidő. Egy gyors kontra végén Olivieira gurított kapura, Dibusz pedig lábbal tornászta szögletre a bőrt.

46. PERC: A zöld-fehérek indították útjára a lasztit.

Dzsudzsák Balázs – akit tegnap a legjobb magyar légiósnak választottak a HLSZ-nél – a Duna Tv riporterének a szünetben szó szerint azt mondta, elvan a meccsen.

1. FÉLIDŐ

45. PERC: Juhász Roland a második sárga lapos a pályaválasztóknál, és ezzel véget is ér az első játékrész.

44. PERC: A Fradi szélsője most szabadrúgásból tekert volna a kapu előterébe, de Szolnoki bedobásra bikázta a golyót.

41. PERC: Varga szöglete ezúttal sem volt pontos.

36. PERC: Lamah indult meg a szélen, de addig-addig cselezgetett, amíg maga sem tudta, hol a laszti.

33. PERC: Oliveira rántja vissza Bödét, neki is felmutatja Iványi a sárga kártyát.

32. PERC: Varga próbálkozott távolról, de ez a löket valahol a felső szektorok egyikében landolt.

31. PERC: A sokadik ferencvárosi szögletnél sem kellett közbeavatkoznia a fehérvári hálóőrnek.

25. PERC: GÓL! Csakhogy a játékvezető nem adta meg. Lamah indult meg egy indítással és gurított Calatayudot kicselezve az üres kapuba, csakhogy lesről startolt. Vitatható eset.

22. PERC: Lehetőség a másik oldalon, Gyurcsó két védő gyűrűjében tudta megtartani a játékszert, majd lövését Dibusz nagy bravúrral hárította.

21. PERC: Böde csúsztatott Varga irányába, aki éles szögből gyengén találta el a bőrt.

18. PERC: Varga szögletét könnyedén hatástalanították a Vidi védői.

16. PERC: Ziccer! Nikolics egy tetszetős fehérvári akció végén tüzelt kapura, a megpattanó labda pedig centikkel ment el a jobb kapufa mellett.

13. PERC: Batik csúszott oda csúnyán Kovácsnak, övé a mérkőzés első sárga lapja.

12. PERC: Gyors egymásutánban két sarokrúgást végezhetett el a Vidi, de egyik veszélytelenebb volt a másiknál.

10. PERC: Egy gyors bedobás után Gyurcsó került tiszta lövőhelyzetbe, bombáját Dibusz kiváló reflexszel a kapu fölé ütötte.

8. PERC: A Ferencváros végezhette el a meccs első szögletét, de nem alakult ki komolyabb helyzet belőle. Batik fejéről hagyta el a laszti a játékteret.

5. PERC: Ramírez beadása suhant el mindenki orra előtt.

3. PERC: Böde kapott remek indítást Somaliától, de már lesen tartózkodott a Fradi csatára.

1. PERC: A Videoton kezdte a találkozót.

A találkozó 20 órakor kezdődik.

Előzetes: A zöld-fehérek 31. alkalommal jutottak el a fináléig – igaz, 1912-ben nem álltak ki az MTK ellen -, legutóbb pedig tíz évvel ezelőtt volt lehetőségük elhódítani a trófeát, de az a döntő végül a klub történetének egyik “sötét foltja” lett. A Sopron elleni, Székesfehérváron rendezett összecsapáson nagy meglepetésre a nyugati-magyarországi együttes 5-1-re győzött, vezetőedzője pedig az a Pintér Attila volt, aki egy évvel korábban még a fővárosiakkal nyert bajnoki címet és kupát. A játékvezető három ferencvárosi és egy soproni futballistát állított ki, majd a zöld-fehérek nem vették át az ezüstérmet, amiért a Magyar Labdarúgó Szövetség kizárta őket a következő évi sorozatból.

A Videoton egyetlen kupaelsőségét még 2006-ban szerezte, ráadásul éppen az Üllői úton: akkor még FC Fehérvár néven, Csertői Aurél irányításával a Vasast győzte le, 2-2-es végeredményt követően büntetőkkel. A fehérvári gárda 2011-ben a Kecskeméttel, 2001-ben a Debrecennel, 1982-ben pedig az Újpesttel szemben is elbukott a fináléban.

Idén mindkét együttes meggyőző teljesítménnyel jutott el a döntőig: a Ferencváros a Hévíz, a Vecsés, majd az ESMTK legyőzését követően a nyolcaddöntőben büntetőkkel jutott túl a Budapest Honvédon, majd két másodosztályú csapat, a Csákvár és a Szolnok búcsúztatása sem jelentett gondot a zöld-fehéreknek.

A bajnokságot már megnyerő Videoton százszázalékos mérleggel jutott a fináléba: sorrendben a Testvériség, a Kunszállás, a Szigetszentmiklós, a Diósgyőr, a Pécs és a címvédő Újpest együttesét búcsúztatta.

A kupadöntő szerdán 20 órakor kezdődik a Groupama Arénában.