Még a végén második lesz a Manchester City

Yaya Touré (Array)

A manchesteri labdarúgócsapat 4-2-re nyert a Swansea City otthonában a Premier League 37. fordulójában.

Gyűjtögetnie kell még becsülettel a pontokat a Manchester Citynek, ha legalább a második helyet meg akarja szerezni az angol labdarúgó-bajnokságban. Manuel Pellegrini együttese vasárnap a Swansea otthonában vendégeskedett és ugyan hiába vezetett két góllal is 36 percnyi játékot követően, meg kellett izzadnia a csapatnak a győzelemért.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Sigurdsson egy jól eltalált lövéssel szépített még a szünet előtt, majd Gomis mattolta a manchesteri védelmet, a 64. percben így 2-2 állt az eredményjelzőn. A folytatásban aztán Yaya Touré lőtte meg saját maga második gólját, majd a csereként beküldött Bony biztosította be a vendégek sikerét.

A City előnye hat pont az Arsenal előtt, ugyanakkor az Ágyúsok két meccsel kevesebbet játszottak riválisuknál.

Eredmény – Premier League, 37. forduló

Swansea – Manchester City 2-4 (1-2)
Gólszerzők: Sigurdsson (45.), Gomis (64.) illetve Touré (21., 74.), Milner (36.), Bony (90+2.)