Magyar-északír: már az első selejtezőn leégtünk

A magyar labdarúgó-válogatott hazai pályán hiába vezetett, végül 2-1-re kikapott Észak-Írország csapatától az Európa-bajnoki selejtezősorozat vasárnapi nyitányán.

Válogatottunkat Pintér Attila először vezette tétmeccsen, hiszen mióta átvette a csapat irányítását, négy felkészülési meccsen vannak csak túl a fiúk.

A szövetségi kapitány egyértelműen az újjászervezést és a fiatalítást tűzte ki célul, valamint a 2016-os Eb-n való részvételt.

Ehhez azonban az első akadályt is sikerrel kellett volna venni, méghozzá a jóval gyengébb északírek ellen, ám ez nem jött össze.

A válogatott az első félidőben ugyan uralta a meccset, és helyzeteink is adódtak, ám hiányzott az átütő erő, így gólt nem szereztünk, de legalább a vendégek sem, pedig nekik is voltak ziccereik.

A szünet után teljesen felbillent a pálya, az északíreknek egyetlen valamirevaló lehetőségük sem volt, mi pedig Lovrencsics hadrendbe állításával helyzetet helyzetre halmoztunk.

Ennek meg is lett az eredménye, a 75. percben Priskin Tamás fejesével vezetést szereztünk, de sajnos nem sikerült kihúzni ezzel az eredménnyel az utolsó negyedórát.

A 81. percben ugyanis Lafferty szlalomozott el a védőink között, majd középre adott, ahol McGinn a kapuba passzolta a labdát, majd a hajrában Vanczák öngóljával már fordítani is tudtak a vendégek. Tegyük hozzá, ekkor már nem volt a pályán a lesérült Lipták, aki helyére nem tudott ki a pályára küldeni Pintér Attila, hiszen korábban elhasználta mindhárom cserelehetőségét.

Végül maradt a 2-1-es eredmény, vagyis egy bőven verhető csapatnak sikerült legyőznie a magyar válogatottat.

A Pintér-csapat a következő körben Romániába utazik.

Eredmény – Eb-selejető, F csoport, 1. forduló

Magyarország – Észak-Írország 1-2 (0-0)
Budapest, Groupama Aréna, vezeti: Deniz Aytekin (német)

Gólszerzők: Priskin (75.), McGinn (81.), Vanczák (88.-öngól)
Sárga lap:
Vanczák (35.) illetve Norvood (43.)

Magyarország: Gulácsi – Vanczák, Juhász, Lipták – Gyurcsó (Lovrencsics, 59.), Varga,Tőzsér, Balogh B., Dzsudzsák – Nikolics (Priskin, 46.), Rudolf (Kovács I., 70.).

Észak-Írország: Carroll – McLaughlin, McAuley (Cathcart, 72.), Baird, A. Hughes, C. Evans – S. Davis, Norwood (McKay, 79.), Brunt – K. Lafferty, Ward.

2. FÉLIDŐ

94. PERC: Ennyi, vége.

90. PERC: Négy perc lesz a ráadás.

88. PERC: Hát ilyen nincs…. Emberhátrányban gólt kaptunk. Evans adott középre, Gulácsi kezei előtt elszállt a labda, majd Vanczák és Lafferty vedőtödd középen, végül a védő lábáról pattant a hálóba a játékszer. 1-2.

86. PERC: Liptákot az alapvonalon túl ápolják, emberhátrányban fejezzük be a meccset.

83. PERC: Lipták egy becsúszás során megsérült, cserét kért, csak sajnos már nincs több változtatási lehetőségünk.

81. PERC: EGYENLÍTETT ÉSZAK-ÍRORSZÁG! Laffertyt senki sem támadta meg, több védő gyűrűjében vezette be a kapu elé a labdát, majd középre adott az üresen érkező McGinnek 1-1.

80. PERC: Priskin lőhetett volna a tizenhatoson belül, de lelopták a lábáról a labdát.

77. PERC: Lovrencsics jó cserének bizonyult, felpörgött a válogatott játéka.

75. PERC: GÓÓÓÓÓÓLLLL!!! VÉGRE! Veszélyesen csavarodott középre egy magyar szöglet, Priskin emelkedett a legmagasabbra, majd a kapuba bólintott! 1-0!

70. PERC: Ez volt az utolsó megmozdulása, Kovács István váltotta a győri támadót.

69. PERC: Rudolf Gergely tekert, de csak a kaputartó vasat találta el.

67. PERC: A játék képe nem változott, tartjuk a labdát, adogatunk, de egyelőre eredmény nélkül. Ráadásul a szünet óta eltelt 20 perc során egyetlen valamirevaló lövésünk volt.

63. PERC: NA VÉGRE! Lovrencsics középről, 18 méterről lőtt kapura, Carrollnak nagyot kellett védenie!

59. PERC: Újabb magyar csere, Gyurcsó Ádámot hozta le Pintér. Helyette Lovrencsics a pályán.

56. PERC: Rúgdossuk előre a labdát Priskin felé, de ez nagyon rossz taktika.

51. PERC: Egyelőre elmaradnak a magyar rohamok, hiába van új ember a csatársorban.

47. PERC: Priskin Tamás állt be a szünetben, Nikolicsot váltotta.

46. PERC: Folytatódik a mérkőzés.

1. FÉLIDŐ

45+1. PERC: Vége az első félidőnek, a közönség füttyszóval fejezi ki nemtetszését.

45. PERC: Húúúúúú…. Tőzsér eladta a labdát, Ward egyedül indult meg a kapu felé, majd lőtt, de Gulácsi védett, a kipattanót pedig fölé küldte Brunt.

40. PERC: Rég nem volt már nagy helyzetünk, jó lenne azért gól lőni még a szünet előtt.

35. PERC: Vanczák lerántotta Laffertyt, meg is kapta a sárgát a magyar védő.

34. PERC: Dzsudzsák ívelt középre, Carroll pedig kiöklözte a labdát, de azzal együtt Vanczákot is elgázolta.

30. PERC: Kicsit leült a meccs, látszik, hogy hiába a fölény, azért mi sem akarunk fejjel a falnak rohanni.

26. PERC: Sokkal aktívabbak vagyunk, az északírek percek óta át sem lépték a felezőt, de egyelőre még nem szereztük meg a vezetést.

23. PERC: Eladták hátul a labdát a vendégek, Rudolf pedig 25 méterről próbálkozott, de erőtlen volt a lövése.

21. PERC: Dzsudzsák szabadrúgása elszállt a fejek fölött, sem Juhász, sem Vanczák nem tudott helyzetbe kerülni.

18. PERC: Veszélyesek a vendégek támadásai, szerencsére eddig elügyetlenkedték a helyzeteiket.

15. PERC: Egy szöglet után Tőzsér lőtt kapásból, Rudolf beletette a fejét, végül Varga József estében már pontatlan volt.

14. PERC: Szép helyzet! Gyurcsó kapott hosszú labdát, levette a tizenhatoson belül, majd amikor hátra tette azt, Varga elől szögletre mentettek a védők.

12. PERC: Mi irányítunk, az északírek pedig a kontrákra próbálnak építeni.

8. PERC: Északír beadás után egy fejes, de ez magasan kapu fölé szállt. Nem ügyetlenek ezek a srácok.

5. PERC: Helyzet! Gyurcsó remekül tette középre a labdát Dzsudzsáknak, aki bal külsővel próbált lőni, de lecsúszott a lábáról a játékszer.

4. PERC: Lemaradt a védelmünk Wardról, de szerencsére eltörte a labdát.

3. PERC: Egyelőre mi tartjuk a labdát, de nem árt figyelni, az ellenfél szorosan védekezik.

1. PERC: Mi kezdtük a meccset. Piros-fehér-zöldben játszunk, az északírek fehér mezben, zöld nadrágban.

Már a himnuszok mennek a stadionban, hamarosan kezdünk.

Az északírek szerint Dzsudzsák Balázs a legveszélyesebb magyar játék. Majd meglátjuk, így lesz-e.

Pintér Attila meglépte, hogy kivette a kapuból Bognánt, és Gulácsi Pétert tette a helyére.

Előzetes: A magyar labdarúgó-válogatott eddig négyszer találkozott az északír csapattal, és mind a négy találkozót sikerült megnyernünk, vagyis a minta adott, már csak folytatni kellene a megkezdett sorozatot.

Pintér Attila először vezeti tétmeccsen a válogatottat, így ez egy igazi erőpróba lesz az újjászervezett csapat és a szövetségi kapitány számára is.

A magyar együttes újoncot avat vasárnap este, ugyanis bekerült a kezdőbe Balogh Balázs, az Újpest középpályása, ugyanakkor a nagy visszatérő, Gera Zoltán sérülés miatt nem léphet pályára.