Stadionavató: kikapott, de nem szerepelt le a Fradi

A Groupama Aréna megnyitóján a Fradi bár 1-0-ra vezetett a Chelsea ellen, végül a meccset az angolok nyerték.

Vasárnap 19 órától ünnepélyes és látványos megnyitó keretein belül adták át a Ferencváros új otthonát, a Groupama Arénát: a stadionban beszédett mondott Orbán Viktor és Kubatov Gábor, a Hminuszt Rúzsa Magdolna énekelte, míg a ceremónia végén fehér galambokat engedtek szabadon.

20:45 órától azonban a fénypontot az FTC és a Chelsea összecsapása jelentette, hiszen mégiscsak a 2013-as Európa Liga-győztese látogatott az Üllői útra.

Fotó: Berecz Valter

A kezdés után a Ferencvárosnak nem volt oka a szégyenkezésre, hiszen felvették a kesztyűt az angolokkal, több helyzetet is kidolgoztak, majd a 17. percben Nagy Dániel remek beadása után Gera Zoltán passzolt a hálóba (1-0).

Az első 45 perc során a Chelsea nem igazán tudott mit kezdeni a mezőnyfölényével, így zöld-fehér előnnyel vonultak szünetre a csapatok.

A második etapra mindkét edző felforgatta a csapatát, hat-hat változtatást hajtottak ugyanis végre a félidőben, majd a folytatásban már a cserék cseréi is lehetőséget kaptak.

Így a Fradi is meggyengült, a tartalékos együttes pedig már nem tudott mit tenni a Chelsea támadásai ellen, így az 51. percben egy hiba után Ramires bombázott a hálóba, majd a 81. percben Fabregas öt védő között cselezte be magát az ötösen belülre, ahol már könnyű dolga volt (1-2).

A Groupama Aréna első hivatalos meccsén így angol győzelem született, de a Ferencváros egyáltalán nem szerepelt le.

Eredmény – felkészülési mérkőzés

Ferencváros – Chelsea 1-2 (1-0)
Budapest, Groupama Aréna, vezette: Vad II.

Gólszerző: Gera (17.) illetve Ramires (51.), Fabregas (81.)

Ferencváros: Dibusz (Jova, 46., Tarczy, 82.)-Nalepa, Mateos, Pavlovic, Bönig (Bosnjak, 46.)-Nagy Dániel (Lauth, 69.), Gyömbér (Kukuruzovic, 46.), Cukic (Havojic, 46.), Busai (Batik, 46.)-Gera (Batik, 46.), Böde (Nagy Dominik, 46., Csilus, 73.).Vezetőedző: Thomas Doll

Chelsea: Cech (Schwarzer, 46.)-Azpilicueta (Moses, 68.), Christensen (Cahill, 46.), Zouma (Van Ginkel, 79.), Filipe Luís (Fabregas, 46.)-Mikel (Matic, 61.), Ramires (Hazard, 61.)-Schürrle (Ivanovic, 46.), Willian (Salah, 46., Aké, 79.), Torres (Costa, 46.)-Drogba (Oscar, 29.). Menedzser: José Mourinho

Vége a mérkőzésnek, a Chelsea 2-1-re legyőzte a Ferencvárost.

2. FÉLIDŐ

91. PERC: Diego Costáról csúnyán lemaradtak a védők, de szerencsére nem talált el a kaput.

90. PERC: Csak mondani kellett… Moses adott középre, ahol Diego Costa és Oscar érkezett teljesen üresen, de egymást zavarva a brazil mellé bólintott.

88. PERC: Most már mindkét együttes visszavett az iramból. A felforgatott csapatok nem igazán hajtanak, bár az angoloknak egy villanás is elég a gólhoz.

84. PERC: Hátul adogat a Chelsea. Sajnos a Ferencváros nem tudta megőrzin előnyét, de ez a 2-1 sem rossz eredmény, tudva a két együttes közti különbséget.

81. PERC: VEZET A CHELSEA! Cesc Fabregas legalább öt védő között vitte be a labdát az ötösön belülre, majd a hálóba lőtt. Az angoloknál az előny! 1-2.

79. PERC: Diego Costa nem volt túl sportszerű, lekönyökölte Mateost, de a lap elmaradt.

76. PERC: Mit hagyott ki a Chelsea. Középen Oscar érkezett a labdára, ha bele tudja tenni a lábát, gólt, de centikkel lemaradt róla.

73. PERC: A csereként beállt Nagy Dominik lesérült, Csilus szállt be a meccsbe.

69. PERC: A Chelsea kapujához szorította a Ferencvárost. A zöld-fehérek nem igazán tudnak labdát szerezni.

68. PERC: Védő helyett csatárt cserélt be Mourinho: Azpilicueta helyére Moses érkezett.

65. PERC: Ez nem igaz… Kettő az egyben vezethette volna a kapusra a labdát a Fradi, de Ugrai elügyetlenkedte a helyzetet.

64. PERC: Havojic mentett nagyot Salah elől, majd szögletből kapufát lőtt a Chelsea.

62. PERC: A játékvezető szerint Havojic borította fel ellenfelét, így veszélyes helyről jött szabaddal a Chelsea, de Ivanovic mellé bólintott.

59. PERC: Havojic kapott nagyszerű kiugratást, de hosszan vette át a labdát, ami így Schwarzeré lett.

57. PERC: Nalepa mentett Oscar előtt, tiszta ziccerben, majd Mateos vágta ki a labdát mezőnybe.

56. PERC: Megint nagy helyzet a Chelsea előtt, de ezúttal elmaradt a gól. A második félidőben visszaesett a játék színvonala.

54. PERC: Cahill zavartalanul fejelhetett, de Jova Levente magabiztosan ölelte magához a játékszert.

51. PERC: GÓL! EGYENLÍTETT A CHELSEA! Nalepa fejjel akart felszabadítani, de pont kózépre bólintott, Ramires pedig a tizenhatos vonaláról bombázott a hálóba!

49. PERC: Nagy Dániel előtt adódott komoly ziccer, de luftot rúgott.

48. PERC: Ugrai elé került oda a labda, de négy védő között nem tudott már lőni.

46. PERC: Folytatódik a mérkőzés. Hat-hat csere mindkét oldalon, így tulajdonképpen új csapatok a pályán.

A szünetre olvasnivalót ajánlunk: így adták át a Groupama Arénát.

1. FÉLIDŐ

45+1. PERC: Ennyi volt az első félidő, 1-0-ra vezet a Ferencváros!

45. PERC: Az utóbbi percekben nagyon nyomnak az angolok, szerencsére a Fradi védelme egyelőre jól működik.

41. PERC: Bönig beadását húzta le Cech, ez nem volt nehéz feladat a számára.

40. PERC: A Chelsea birtokolja többet a labdát, de egyelőre nem tudnak mit kezdeni vele. Jó lenne kihúzni így az első félidőt.

36. PERC: Huhh, ez meleg volt. Schürrle 23 méterről végzett el szabadrúgást, és csak centikkel tévedett.

33. PERC: Megint Nagy Dániel volt veszélyes a jobb szélen. A fiatal magyar középpályás nagyon jó igazolásnak bizonyul.

31. PERC: Azpilicueta 20 méterről lőtt kapura, de mellé.

30. PERC: Néha azért látszik a különbség az NB I és a Premier League színvonala között. Másrészt nem lehet panaszunk a Fradi játékára.

28. PERC: Drogbának ennyi volt ma estére. A helyére Oscar érkezett.

25. PERC: Az elefántcsontparti visszatért a pályára, de nem biztos, hogy sokáig tudja majd vállalni a játékot.

23. PERC: Dibusz húzott le egy labdát a levegőből. Az esetnél Drogba megsérült, kibicsaklott a bokája.

19. PERC: Chelsea-szöglet után a labda elszállt a fejek fölött, pedig akár egyenlíthetettek volna a Kékek.

17. PERC: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLL!!!! GERA ZOLTÁN GÓLT LŐTT A CHELSEA-NEK! Otthagyta Zoumát, majd remekül érkezett egy középre lőtt labdára, és higgadtan a hálóba belsőzött! Vezet a Fradi! 1-0!

15. PERC: Mateos fejelte ki a labdát Drogba elől, majd az elefántcsontparti támadó ismételt, de a lövését fogta Dibusz.

13. PERC: Drogba trükkös lövését Dibusz tornázta ki. Veszélyesen játszik a Chelsea, de egyelőre félgőzzel.

12. PERC: Csúnyán kirúgtak egy gyeptéglát a játékosok, Bönig pakolta vissza, már amennyire tudta.

8. PERC: Drogba lövése pattant meg egy védőn, Dibusznak kellett bravúrt bemutatnia, majd Schürrle is veszélyes lökettel tesztelte a Fradi kapusát.

7. PERC: Szép magyar helyzet! Böde remekül ívelt Busai elé, aki közelről kapu fölé lőtt, de lesről.

6. PERC: A londoniak adogatnak, egyelőre magabiztosan tartják a labdát, a Fradi játékosai csak néha-néha tudnak odaszúrni.

4. PERC: A Chelsea jutott el először a kapuig, de Bönig szépen, mellel tette haza a labdát Dibusznak.

1. PERC: Elkezdődött a Groupama Aréna első hivatalos mérkőzése! Történelmi pillanat.

Tiszta kékben játszik ma a Chelsea, míg a Fradi furcsa módon, a tiszta fehér, idegenbeli szerelésében.

Előzetes:  Hétfőn már rendeztek egyFerencváros – Újpest öregfiúk mérkőzést, szombaton pedig pályabejárással egybekötött családi napot tartottak a Groupama Arénában. A hivatalos megnyitóünnepséget ugyanakkor vasárnap rendezték, méghozzá 19 órától: nagyszabású ünnepség keretében adták át az ultramodern létesítményt.

Ezt követően az FTC új otthonát a Chelsea elleni gálameccsel avatják fel a zöld-fehérek.