Ronaldo egy díjat már begyűjtött

Cristiano Ronaldo (cristiano ronaldo, )

Cristiano Ronaldo, a Real Madrid portugál válogatott sztárfutballistája lett az év legjobb labdarúgója az angol World Soccer magazin szavazásán.

A 28 éves játékos 2008 után másodszor nyert a havilap által kiírt voksoláson, amelyen újságírók és szakértők vettek részt a világ minden tájáról.

A World Soccer magazin csütörtöki bejelentése szerint Ronaldo mögött Lionel Messi, az FC Barcelona argentin sztárja végzett a második, Franck Ribéry, a Bayern München francia válogatott ásza pedig a harmadik helyen.

Ezúttal ő nyert
Fotó: AFP

Az Aranylabdáért ugyanez a három futballista verseng, a győztes kilétére a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) zürichi gáláján, január 13-án derül fény.

A World Soccer magazin szavazásán Jupp Heynckes, illetve az előző idényben általa irányított, német bajnokságot és kupát, valamint Bajnokok Ligáját nyert Bayern München nyerte el az év edzője és az év csapata címet.