Vezéráldozat Münchenben, Szalaiék megint hármat kaptak

Arjen Robben (arjen robben, )

A Bayern München ugyan nyert a Hertha ellen, de két meghatározó játékos is lesérült a bajoroknál.

A Bundesliga 10. fordulójában a bajnok és listavezető Bayern München a berlini együttest fogadta, ám óriási meglepetésre a vendégek szereztek vezetést a 4. percben. Nem sokkal később Tony Kroos és Arjen Robben is megsérült a bajoroknál, így kettős cserére kényszerült Pep Guardiola.

Ezek ellenére Mandžukić révén előbb egyenlített a piros-fehér együttes, majd a szünet után a horvát támadó duplázott és Götze is betalált (3-1). A vendégek azonban keményen hajtottak, aminek az lett a vége, hogy még egyszer bevették Neuer kapuját, vagyis végül 3-2-re nyert a Bayern.

Fotó: AFP

A Dortmund is győzni tudott szombaton, ráadásul pont a Szalai Ádámmal felálló Schalke ellen. A gelsenkircheniek a Chelsea után a BVB-től is egy hármast kaptak, azonban most legalább egyszer betaláltak Meyer révén, Boateng pedig büntetőt rontott az első 45 percben. A magyar támadó végig a pályán volt.

Nem úgy, mint Huszti Szabolcs: a középpályást a szünetben cserélte le edzője a Hoffenheim ellen. A Hannover végül 4-1-re kapott ki úgy, hogy kilenc emberrel fejezték be a meccset.

Eredmény – Bundesliga, 10. forduló

Bayern München-Hertha BSC 3-2 (1-1)
Gólszerzők: Mandžukić (29., 51.), Götze (54.) illetve Ramos (4.), Ben Hatira (58.)

FC Schalke 04-Borussia Dortmund 1-3 (0-1)
Gólszerzők: Meyer (62.) illetve Aubameyang (14.), Sahin (51.), Blaszczykowski (74.)

Bayer Leverkusen-FC Augsburg 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Rolfes (34.), Can (83.) illetve Hahn (24.)

Hannover 96-1899 Hoffenheim 1-4 (0-2)
Gólszerzők: Sane (56.) illetve Salihović (10.-bünetőből), Herdling (18.), Firmino (62., 64.)

FSV Mainz 05-Eintracht Braunschweig 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Okazaki (8., 68.)

Wolfsburg-Werder Bremen 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Arnold (7.), Olić (72.), Perisić (89.)