Gulácsiék hibátlanok maradtak

Gulácsi Péter (gulácsi péter, )

A Salzburg labdarúgócsapata a dán Esbjerg otthonában nyert 2-1-re az Európa Liga csoportkörében. A vendégek kapuját Gulácsi Péter védte.

Míg korábban Köteles Lászlónak, addig este Gulácsi Péternek szurkolhattunk az Európa Ligában. A magyar kapus és csapata, a Red Bull Salzburg a dán Esbjerg otthonában vizitált, Alan két találatának köszönhetően pedig már az első félidőben kétgólos előnybe került. A hazaiak kissé aktivizálták magukat a szünet után, azonban Gulácsinak így sem kellett igazán nagy bravúrokat bemutatnia, ám a végén ő is tehetetlen volt egy közeli lövésnél, csapata azonban így is nyert 2-1-re.

Gulácsi Péter magabiztosan tette a dolgát
Fotó: Facebook

Az A csoportban a Swansea tovább folytatja a menetelést, a Valencia kiütése után ezúttal a St. Gallent verte a walesi együttes. Ugyanakkor azt hozzá kell tenni, ezúttal az égiak a hazai csapattal voltak, ugyanis a szoros meccsen a vendégek büntőt hibáztak az első félidőben, Routledge gólja döntött az 52. percben.

A B csoportban a Ludogorec továbbra is szállítja a meglepetéseket, a bolgárok a PSV elleni siker után ezúttal a Dinamo Zagrebet verték, ráadásul 3-0-ra. Közben az Eindhoven az Odessza otthonában javította ki a csúfos kezdést.

A D csoportban a Wigan magabiztosan verte a Maribort és megszerezte az első győzelmét.

Az E csoportban a Fiorentina idegenben, a Dnyipro Dnyipropetrovszk otthonában diadalmaskodott, a győztes gólt a veterán Ambrosini szerezte a 73. percben. A Ferreira és a Pandurii nem boldogult egymással.

Az F csoportban Paulo Sousa csapata, a Maccabi Tel-Aviv Bordeaux-ból hozta el a három pontot, pedig a franciák a 71. percig vezettek. A Videoton korábbi középpályása, Nikola Mitrovic egy félidőt kapott. A Frankfurt közben kiütötte az APOEL-t.

A játéknap korábbi mérkőzéseiről ITT és ITT olvashatsz bővebben.

Eredmények – Európa Liga, csoportkör, 2. forduló

A csoport:

Kubany (orosz)-Valencia (spanyol) 0-2 (0-0)
Gólszerzők: Paco (73.), Feghouli (81.)

Swansea City (angol)-St. Gallen (svájci) 1-0 (0-0)
Gólszerzők: Routledge (52.)

A csoport állása: 1. Swansea City 6 pont, 2. St. Gallen 3 (2-1), 3. Valencia 3 (2-3), 4. Kubany 0

B csoport:

Ludogorec (bolgár)-Dinamo Zagreb (horvát) 3-0 (2-0)
Gólszerzők: Juninho (12.), Misidjan (34.), Dyakov (61.)

Csornomorec Odessza (ukrán)-PSV Eindhoven (holland) 0-2 (0-1)
Gólszerzők: Depay (13.), Jozefzoon (88.)

A csoport állása: 1. Ludogorec 6 pont, 2. PSV Eindhoven 3 (2-2), 3. Csornomorec Odessza 3 (2-3), 4. Dinamo Zagreb 0

C csoport:

Esbjerg (dán)-Salzburg (osztrák) 1-2 (0-2)
Gólszerzők: Pate (89.) illetve Alan (6., 38.)

Elfsborg (svéd)-Standard Liege (belga) 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Claesson (23.) illetve Mujangi (62.)

A csoport állása: 1. Salzburg 6 pont, 2. Esbjerg 3, 3. Standard Liege 1 (2-3), 4. Elfsborg 1 (1-5)

D csoport:

Rubin Kazany (orosz)-Zulte Waregem (svájci) 4-0 (0-0)
Gólszerzők: Duplus (60. – öngól), Eremenko (73.), Ryazantsev (81.), Natcho (9.)

Wigan Athletic (angol)-Maribor (szlovén) 3-1 (2-0)
Gólszerzők: Powell (22., 90+1.), Watson (34.) illetve Tavares (60.)

A csoport állása: 1. Rubin Kazany 6 pont, 2. Wigan Athletic 4, 3. Zulte Waregem 1, 4. Maribor 0

E csoport:

Dnyipro (ukrán)-Fiorentina (olasz) 1-2 (0-0)
Gólszerzők: Sleznyov (57. – 11-esből) illetve Rodriguez (53. – 11-esből), Ambrosini (73.)
Piros lap: Pizarro (86.)

Pacos Ferreira (portugál)-Pandurii (román) 1-1 (0-1)
Gólszerzők: Melo Rordrigues (49.) illetve Momcilovic (5.)

A csoport állása: 1. Fiorentina 6 pont, 2. Dynipro 3, 3. Pandurii 1 (1-2), 4. Pacos Ferreira 1 (1-4)