Freiburgban hagyott két pontot a Bayern

Xherdan Shaqiri (xherdan shaqiri, )

A címvédő müncheniek hiába vezettek sokáig a Bundesliga keddi játéknapján, csak 1-1-es döntetlent játszottak a Freiburggal.

A mérkőzést annak apropóján rendezték meg kedden este, hogy a Bayern München pénteken a Chelsea-vel találkozik az európai Szuperkupa döntőjében.

Shaqiri (kékben) gólja kevés volt
Fotó: AFP

A meccs nagy része a Bayern szája íze szerint alakult: a vendégek Shaqiri révén vezetést szereztek a 33. percben, majd a folytatásban magabiztosan tartották a labdát, így nem sok teret hagytak ellenfelüknek. Már a hajrában járt a találkozó, amikor a védelem kissé kihagyott, Hofler pedig egy közeli fejessel büntetett a semmiből.

A legvégén még Dante értékesíthette volna a meccslabdát, ám fölé emelt, maradt az 1-1, a címvédő negyedik bajnokiján veszített először pontokat a Bundesliga mostani kiírásában. A Freiburg még nyeretlen az új szezonban.