Neymar mentette meg a Barcát

Messi csak a padról figyelte az egyenlítést
Fotó: AFP

A katalánok letudták idei második tétmeccsüket, ám erre már nem lehetnek olyan büszkék, mint a Levante ellen 7-0-ra megnyert szezonnyitóra.

Ugyanis az Atlético előbb az egykori barcás, David Villa mesteri találatával vezetést szerzett még a 12. percben, majd a Matracosok szépen levették a pályáról Messit, így a katalán együttes egyáltalán nem tudott veszélyes lenni a hazaiak kapujára.

A szünetben Gerardo Martino nagy meglepetésre ismét lecserélte az argentint, ám most sérülés miatt, állítólag Messi combja meghúzódott az első 45 percben.

A szünet után feltámadt a Barcelona és Neymar beállítását követően több helyzetet is kialakítottak a gránátvörös-kékek: a 67. percben épp a brazil vette be fejjel Courtois kapuját (1-1).

A végeredmény ez maradt, folytatás augusztus 28-án, immár Barcelonában.