Döntetlen lett az orosz csúcsrangadó

Zenit (zenit, )

A Zenit Szentpétervár és az Anzsi Mahacskala labdarúgócsapata 1-1-es döntetlent játszott hétfőn este.

Hétfőn este, csípős, orosz hidegben, üres lelátók előtt rendezték meg az orosz Premjer-liga 19. fordulójának rangadóját, a címvédő Zenit Szentpétervár és az utóbbi időben jelentősen megerősített Anzsi Mahacskala találkozóját. Nem éppen ideális körülmények.

Az első félidő alapján ez inkább a Zenitet fogta meg, az Anzsi ugyanis sokkal aktívabb volt az első felvonásban, egy közeli fejesnek köszönhetően pedig előnyből várhatta a folytatást. A második félidőre már a hazaiak is „megérkeztek”, a 66. percben pedig egy szép akció végén egalizáltak.

A folytatásban már nem esett több találat, 1-1 lett a bajnoki vége. Az Anzsi nem tudta befogni a CSZKA Moszkvát, a második maradt, a Zenit pedig a harmadik helyen tanyázik.