Pintér csapata kikapott, de továbbjutott

real zaragoza (real zaragoza, )

Csütörtökön este újabb három együttes jutott tovább a labdarúgó Király Kupa nyolcaddöntőjébe, közte a Pintér Ádámot foglalkoztató Zaragoza is.

A magyar válogatott labdarúgó a kispadon ragadt a Granada elleni visszavágón, így nem volt részese annak, hogy a Zaragoza 2-1-re kikapott. A vendégek dolgát az is nehezítette, hogy Postigát az 59. percben, 1-1-es állásnál második sárga lapja után kiállította a játékvezető.

A Zaragoza veresége ellenére is továbbjutott, ugyanis hazai pályán 1-0-ra megnyerte az odavágót, az idegenbeli gól pedig az aragóniaiaknak kedvezett.

A Celta Vigo az első mérkőzésen 2-0-ra kikapott az Almeríától, mégis sikerült kiharcolnia a továbbjutást a második felvonás alkalmával. A hazaiak a 92. percben mentették hosszabbításra a mérkőzést, majd a 109.-ben De Lucas találata döntött.

A Mallorcának egy hazai 0-0 a Deportivo La Coruna ellen is elég volt a továbbjutáshoz.

A Zaragoza a Levantéval, a Celta Vigo a Real Madriddal, a Mallorca pedig a Sevillával vív meg a legjobb nyolc közé kerülésért. A Barcelonára a Córdoba, az Atlético Madridra pedig a városi rivális Getafe vár a legjobb 16 között.