Az USA nem hagyta magát Oroszországban

Fabio Capello, Jürgen Klinsmann (fabio capello, jürgen klinsmann, )

Az Amerikai Egyesült Államok labdarúgócsapata 2-2-es döntetlent játszott az oroszokkal. László Csaba litván együttese Örményországban maradt alul.

Barátságos keretek között csapott össze egymással Oroszország és az Amerikai Egyesült Államok, azonban ezt a párosítást mindig nagy figyelem kíséri. Krasznodarban még csak a kilencedik percben járt a mérkőzés, amikor Smolov a hazaiaknak szerzett vezetést, a szbornaja pedig magabiztos játékkal őrizte előnyét a szünetig.

A második félidőben is az oroszok tűntek veszélyesebbnek, azonban a Roma amerikai középpályása, Michael Bradley a hajrá kezdetén egyenlített. Sirokov a 84. percben újra Fabio Capello csapatát juttatta előnybe, ám a ráadásban Diskerud egalizált, 2-2 lett az összecsapás vége.

A László Csaba szövetségi kapitány irányításával készülő Litvánia Örményországban vendégeskedett és kapott ki 4-2-re. A Shakthar Donyeck egyik húzóembere, Mkhitaryan duplázott hazai oldalon.

Ererdmények – barátságos mérkőzések

Oroszország – USA 2-2 (1-1)
Gólszerzők: Smolov (9.), Sirokov (84. – 11-esből) illetve Bradley (76.), Diskerud (90+3.)

Örményország – Litvánia 4-2 (1-0)
Gólszerzők: Manucharyan (7.), Mkhitaryan (49., 55.), Ozbiliz (72.) illetve Rimkevicius (66., 83. – 11-esből)