Újabb Arsenal-dráma: hatgólos iksz

arsenal fulham (arsenal, fulham)

Az angol labdarúgó-bajnokságban hatalmas fordulatok után 3-3-at játszott a Fulham az Arsenallal.

Az Arsenal kiválóan kezdte a mérkőzést az idén remeklő Fulham ellen. Előbb Giroud fejelt nagyszerűen a kapuba Walcott passza után, majd Arteta tálalt nagyszerűen Podolski elé, a német támadó pedig nem hibázott 11 méterről.

A londoniak a hét közben a Schalke elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-találkozón is 2-0-ra vezettek, de végül meg kellett elégedniük a 2-2-es döntetlennel. És mit hoz a sors: már a félidőre egyenlített a Fulham. Előbb Berbatov, majd egy óriási védelmi hiba után a svéd Kacaniklic talált be. Sőt, egy buta fault után 11-est kapott fordulás után a Fulham, Berbatov pedig eredményes is volt a mészpontról (2-3).

Nem adta fel a londoni csapat, Walcott indította Giroud-t, aki nagy ziccerben hibázott, a kipattanó visszapattant Walcotthoz, ő beívelt, a francia csatár pedig fejjel már nem hibázott.

A 94. percben Phil Dowd kezezés miatt 11-est ítélt az Arsenalnak, Arteta lövését Schwarzer megfogta, maradt a pontosztozkodás.

Ami a többi meccset illeti: a Sunderland sokáig vezetett az Everton otthonában, de a liverpooliak két perc alatt fordítottak. A West Bromwich Albion folytatja remeklését, Gera Zoltán a 68. percben állt be, a 92. percben sárga lapot kapott.

Eredmények – angol bajnokság

Arsenal – Fulham 3-3 (2-2)
gólszerzők: Giroud (11., 70.), Podolski (23.), illetve Berbatov (29., 68. – a másodikat 11-esből), Kacaniklic (40.)

Everton – Sunderland 2-1 (0-1)
gólszerző: Fellaini (77.), Jelavic (79.), illetve Johnson (45.)

Reading – Norwich 0-0

Southampton – Swansea 1-1 (0-0)
gólszerzők: Schneiderlin (64.), illetve Dyer (73.)

Stoke – QPR 1-0 (0-0)
gólszerzők: Adam (52.)

Wigan – WBA 1-2 (1-2)
gólszerzők: Kone (45.), illetve Morrison (31.), Caldwell (43., öngól)