Őrületes meccsen, időn túl nyert a Chelsea

Chelsea – Sahtar Donyeck 3-2 (2-1)

London, vezette: Carlos Velasco Carballo (spanyol)

Chelsea: Cech – Ivanovic, Luiz, Cahill, Bertrand – Ramires, Mikel – Hazard, Mata, Oscar (Moses, 81.) – Fernando Torres (Sturridge, 90.). Menedzser: Roberto di Matteo

Sahtar: Pyatov – Srna, Kutcher, Rakitskij, Rat – Hubschman, Fernandinho – Willian, Mkhitaryan, Teixeira (Ilsinho, 78.) – Adriano. Vezetőedző: Mircea Lucescu

Gólszerző: Fernando Torres (7.), Oscar (40.), Moses (94.), illetve Willian (9., 47.)

Sárga lap: David Luiz (90.), illetve Teixeira (57.)

Juventus – Nordsjaelland 4-0 (3-0)
gólszerzők: Marchisio (6.), Vidal (23.), Giovinco (37.), Quagliarella (75.)

A csoport állása:

1. Chelsea 7 pont
2. Sahtar 7 pont
3. Juventus 6 pont
4. Nordsjaelland 0 pont

A többi meccsről, a Barcelona vereségéről, a Bayern gólparádéjáról, a United fordításáról ide kattintva olvashatsz.

A Chelsea úgy nyerte meg ezt a találkozót, hogy valójában a Sahtar jobban játszott, több lehetőséget dolgozott ki, de elszórakozta azokat. Az első két angol találat a kapus hibájából született, de a támadók gondoskodtak arról, hogy izgalmas meccsen legyen esélye a győzelemre az ukrán együttesnek.

Willian, Fernandinho és Luis Adriano szinte biztos, hogy más csapatban szerepel majd egy-két év múlva, de ők sem tudták megakadályozni, hogy a 37 veretlenül megvívott találkozó után kikapjon a Donyeck.

Ebben a spanyol játékvezetőnek is akadt szerepe, ugyanis már letelt az általa jelzett hosszabbítás, amikor Mata odaállhatott a szögletzászlóhoz.

A Chelsea győzelme a Juventusnak félig-meddig jött jól. Az olaszok megszerezték első sikerüket a dán újonc ellen, így továbbra is veretlenek, és már jóval nagyobb az esélyük a továbblépésre, mint két hete.

Élő közvetítésünk az alábbiakban olvasható.

VÉGE!

DÖBBENET! A hosszabbítás hosszabbításában megszerzi a győzelmet a Chelsea! Mata úgy végezhetett el szögletet, hogy már letelt a három perces hosszabbítás. A beívelés után Moses, a cserecsatár felugrott és a kapuba fejelt. 3-2!

GÓÓÓL 94’
Moses, Chelsea
Időn túl!

92. PERC: Nyom a Sahtar!

A 90. percben Messi szépített Glasgow-ban, a United pedig egyenlített Bragában.

90. PERC: Nagy tűzijáték a Chelsea kapuja előtt: előbb Mkhitaryan, majd Luis Adriano és Rat lőtt, de megmenekült a hazai alakulat.

SÁRGA LAP 90’
David Luiz (Chelsea)
Könyöklésért.

A véghajrá következik.

86. PERC: Mata szöglete után Cahill fejelt kapura, Willian a gólvonal elől mentett.

SZÖGLET 86’
Chelsea
Mata veszélyesen adta be.

A Celtic 2-0-ra vezet a Barcelona ellen!
Gólváltás Valenciában, ott 4-2 a spanyoloknak.

82. PERC: Mata végzett most a másik oldalról kornert, ezt most lehúzta a vendégek kapusa. A másik oldalon Luis Adriano lőtt Cech ölébe.

80. PERC: Nagy Chelsea-helyzet: Mata végzett el szögletet, Pyatov nem húzta le, hanem kiöklözte a mezőnybe, ott Mikelhez került a labda, ő azonnal lőtt, alig mellé.

76. PERC: Willian lőtte be a szögletet nagyszerű ívben, de nem talált embert a beadás.

SZÖGLET 76’
Sahtar
Nem adják fel.

74. PERC: Ramires elesett a 16-oson belül Srna szorításában, de a játékvezető nem ítélt 11-est!

Quagliarella góljával 4-0 a Juventusnak a Nordsjaelland ellen.

73. PERC: Hazard lőtt kapura 13 méterről laposan, Pyatov most ezt biztosan fogta.

Ápolás 71’
Kutcher, Sahtar
Nem valószínű, hogy folytatni tudja. Vagy mégis?

Már 2-0 a Benficának a Szpartak Moszkva ellen.

66. PERC: Nagyon jó helyről, a 16-os sarkától két méterre középre végezhetett el szabadrúgást Mata. A kapu elé lőtte a labdát, ott érkezett Mikel, és a kapuba fejelt. Lesről. Nincs gól.

SZABADRÚGÁS 66’
Chelsea
Kiváló helyről.

Félbeszakadt a Braga-Manchester United mérkőzés, a világítás meghibásodott. Időközben 6-1-re vezet a Bayern a Lille ellen.

Csak egy pillanatra örülhetett a Kolozsvár: Cluj-Galata 1-2!

62. PERC: A Sahtar szinte kizérólag a Chelsea védelmének bal oldalát igyekszik felbontani. Ez nagyon sokszor össze is jön.

Bastos góljával egyenlített a CFR Cluj a Galata ellen.

58. PERC: Hazard végezte el az ellene elkövetett fault után a szabadrúgást, belőtte a kapu elé, de mindenki előtt elment a labda. A bal kapufa előtt is.

SÁRGA LAP 57’
Teixeira
Hazardot buktatta.

Szépített a Lille, a BATE, a Benfica pedig megszerezte a vezetést a Szpartak Moszkva ellen.

55. PERC: Az első szögletnél a kifejelt labdát tűzte kapura Rat, a második szöglet végén pedig Hubschmann próbálkozhatott, lövésénél nem nézte, hol a kapua. Mindenesetre veszélyesen támad a Sahtar!

SZÖGLET 55’
Sahtar
Ismételhettek az ukránok.

54. PERC: KAPUFA! A szöglet után Rat lőtte kapura, a labda a kapufán csattant.

SZÖGLET 53’
Sahtar
Srna beadását fejelték ki.

51. PERC: David Luiznak kellett estében mentenie a 16-oson belül, mert a Sahtar ismét veszélyeztetett.

Közben büntetőből megszerezte a vezetést a Braga a Manchester United ellen, a Valencia-Bate meccs eredménye pedig 3-0!

47. PERC: Rögtön egyenlít a Sahtar! Kicicázták, Barcelona-szerű támadást vezettek. Fernandinho Xavi-módra tette ki a labdát a jobb oldalon felérkező Srnának, aki középrepasszolt, ott áltt Willian, aki laposan okosan a kapuba passzolt! 2-2!

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45. PERC: Egy perc a hosszabbítás.

SZÖGLET 44’
Chelsea
A félidő vége a hazaiaké.

40. PERC: Fantasztikus találattal újra vezet a Chelsea! Pyatov nyerheti meg a meccset a londoniaknak! Egy előreívelt labdára kijött nagyon messzire az ukránok kapusa, kifejelte a középpályára a labdát, a középkörtől nem messze Oscarhoz került az, a fiatal brazil pedig 45 méterről a kapura tűzte a játékszert. Mivel a kapu üres volt, kikötött a hálóban a labda! 2-1!

GÓÓÓL 40’
Oscar
Szenzációs találat!
SZÖGLET 39’
Donyeck
Luis Adriano harcolta ki.

38. PERC: Mikel már bent járt a 16-oson belül, de beadása bedobás lett.

Ebben a csoportban 3-0-ra vezet a Juve, és egyben kárpótolja a szurkolóit az eddigi három döntetlen miatt.

Pizarro harmadik góljával 5-0 a Bayern-Lille. A 2007-08-as szezonban a Liverpool 8-0-ra verte a Besiktast, veszélyben a gólrekord.

33. PERC: Óriási Sahtar-támadás és helyzet. Teixeira tette le a labdát Fernandinhónak, ő továbbadta Luis Adrianónak, majd a labda visszakerült Teixerához, aki centikkel lőtt a jobb kapufa mellé 14 méterről.

30. PERC: Ivanovic próbált elmenni a jobb oldalon, de a védő felfutása ezúttal nem vezetett eredményre. A londoniak iksszel hangoltak a mai meccsre, a Swansea otthonában játszottak 1-1-et szombaton.

Soldado 11-esből betalált, 2-0-ra vezet a Valencia a BATE ellen.

A Bayern már 4-0-ra vezet: a 28. percben járnak a Lille ellen.

27. PERC: Talán Hazard az, aki a Chelsea-ben eddig nem az igazi, most egy rossz passzal vetette észre magát.

Wanyama góljával a Celtic megszerezte a vezetést a Barcelona ellen!

26. PERC: A Chelsea nem tudja megtartani a labdát. Látszik, hogy mindkét csapat meg akarta nyomni az első negyedórát, és ez sikerült is mindkettőnek. Most is jó a meccs, de az első percek után azt kell mondanunk, “leült”. Bárcsak így ülne le egy NB I.-es tali.

Jonas – Valencia-BATE 1-0!

24. PERC: Most a Donyeck tartja a labdát.

Potyognak a gólok Európában: Vidal góljával a Juve már kettővel megy, a Bayern pedig a 23. percben már 3-0-ra vezet a Lille ellen.

Némi meglepetésre a Galatasaray vezet a Kolozsvár otthonában.

20. PERC: Már eltelt 20 perc! És mennyi minden történt már eddig is. Most épp Mkhitaryan lőtt egy visszafejelt labdát kapura . igaz, nem találta el azt.

Pizzarro is betalált: Bayern-Lille 2-0!

SZÖGLET 20’
Chelsea
Nem lett veszélyes a sarokrúgás.

16. PERC: Megvillan Fernando Torres: befordult, megfordult, de a lövése az oldalhálóban kötött ki.

15. PERC: Fernandinho lőtt 30-ról, a bombát Cech kiütötte. Nagyon bátor a Sahtar, miért is ne lenne az!

13. PERC: A szöglet után Bertrand ért bele a labdába, amely a kapu felé tartott, majdnem öngól, de Cech hárított.

SZÖGLET 13’
Donyeck
Ramiresről ment ki a labda.

11. PERC: Hihetetlen az iram a Stamford Bridge-en, a csapatok elkényeztetnek bennünket!

Marchiso 6. percben szerzett góljával vezet a Juventus a Nordsjaelland ellenében!

9. PERC: Máris egyenlít a Sahtar! Fernandinho ment el a jobb oldalon Bertrand mellett, középreadott, a labdára érkezett Willian és laposan a kapuba passzolt! Óriási meccs! 1-1!

GÓÓÓL 9’
Willian, Donyeck
Fernandinho passzolt neki.

7. PERC: Furcsa góllal vezet a Chelsea! Bizonytalanul adogatott a Donyeck védelme, Rakitzkij hazaadott Pyatovnak, ő belebikázta a labdát Torresbe, a spanyolról meg a hálóba került a laszti! 1-0!

GÓÓÓL 7’
Torres, Chelsea
Micsoda gól!

Máris vezet a Bayern München a Lille ellen – Schweinsteiger.

5. PERC: David Luiz körülbelül ugyanarról a távolságról lőtt szabadot, ez is megpattant a kapus előtt, de Pyatov aztán hatástalanított.

SZABADRÚGÁS 5’
Chelsea
Mikellel szemben volt a fault – 33 méter.

3. PERC: Rakitzkij végzett el szabadrúgást 34 méterről, Cech előtt megpattant a labda, de végül fogta a cseh kapus.

1. PERC: Srna végezhetett el szögletet, és bizony fel kellett szabadítaniuk az angol védőknek. veszélyesen jött laposan be a labda.

1. PERC: Máris megzavarta David Luizt Teixeira.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Donyeck
Elkezdődött a találkozó.

Mindenki tűkön ül. A londoni közönség nagyon kíváncsi Willian játékára, hiszen a támadót le akarta szerződtetni a Chelsea az átigazolási időszakban.

Hat perc múlva kezdődik a meccs! A Donyeck még sosem nyert Angliában!

Különös a Bajnokok Ligája E csoportja, hiszen a papírforma már felborult. Ezért lesz pikáns a Chelsea és a Sahtar Donyeck szerdai találkozója.

Roberto Di Matteo még nem kapott ki ukrán csapattól, nagyon mástól sem, mióta a londoniak menedzsere, de két hete ez előfordult, hiszen 2-1-re nyert Lucescu csapata.

Az ukránok lefocizták a Chelsea-t, amely nem tudta megismételni korábbi bravúrjait. Azóta történt egy s más, hazai porondon előbb kikaptak, majd megverték a Manchester Unitedet a Kékek.

Most nyerniük kell, ha tovább akarnak jutni, hiszen bár a Juventus eddig még egyetlen sikert sem aratott (három döntetlen a mérlege az olaszoknak), egy esetleges sikerrel megelőzheti az angolokat.