Ikszelt az eddig még gólokat sem kapó Düsseldorf

fortuna düsseldorf (fortuna düsseldorf, )

A Bundesliga 6. fordulójának nyitómeccsén a Düsseldorf kétgólos hátrányból mentett pontot a Schalke ellen.

Az újonc számára igazi álomként kezdődött ez a szezon, hiszen öt forduló alatt úgy nyertek kétszer, és játszottak négy döntetlent, hogy ezidáig nem kaptak gólt.

Nyilván tudták ők is, hogy a Schalke ellen ezt a sorozatot nehéz lesz folytatni, és ez be is bizonyosodott, hiszen már a 13. percben hátrányba kerültek Huntelaar remek megoldása után: a holland előbb egy esernyőcsellel hozta magát helyzetbe, majd a tizenhatoson kívülről, nagy erővel lőtt a kapuba.

Sok idő nem telt el, máris érkezett a második vendéggól: egy szabadrúgás után Matip fejese talált magának utat a hálóba, így már 0-2 volt az állás.

A fordulás után a játék képe is megválozott, hiszen szögletből szépíteni tudodd a Düsseldorf: a beadásra remekül érkezett Schahin, és lehellett finom mozdulattal a felsőléc alá pörgetett (1-2).

A 77. percben a támadó duplázni tudott, hiszen távoli fejese a kapu jobb oldalában kötött ki, így végül pontot mentettek a hazaiak.