Könnyed sikerével újra élen a Barcelona

lionel messi, fc barcelona (lionel messi, fc barcelona, )

A katalánok idegenben győzték le 4-1-re a Getafét, így visszavették az első helyet a Malagától.

Fel volt adva a lecke a Barcelonának, ugyanis a kora délutáni meccsen a Malaga nyert, így átmenetileg megelőzte a katalánokat a tabella első helyén.

Persze a Getafe nincs egy súlycsoportban a tavalyi ezüstérmessel, mégis 32 percet kellett várni az első találatra. Akkor Fabregas vezette kapura a labdát, majd elpattant tőle a játékszer, pont Adriano elé, aki a kapuba lőtt.

Aztán sokáig semmi. A második félidő derekán aztán érkezett Messi – az 59. percben csereként állt be -, és bevágott egy büntetőt. Sok idő nem telt el, és másodszor is gólt ünnepelhetett az argentin, hiszen egy remek összjáték után a kapu torkából küldte a hálóba a játékszert.

A Getafe szépítőgólja következett a sorban, de ezt nem a hazaiak hozták össze, hanem Mascherano talált be saját kapujába. A hab a tortán végül David Villa parádés gólja volt (1-4).

Győzelmével ismét első a Barcelona: kétpont az előnyük a Malagával szemben.

Eredmény – Primera Division, 4. forduló
Getafe – FC Barcelona 1-4 (0-1)
Gólszerzők: Mascherano (81.-öngól) illetve Adriano (32.), Messi (74.-büntetőből, 78.), Villa (90.)