Budapest, Üllői út, 3000 néző, vezette: Farkas Ádám

FTC: Jova – Sváb, Gyömbér, Otten, Jovanovic – Cukic, Józsi (Besic, 75.) – Somalia, Böde, Orosz (Jenner, 81.) – Máté J. (Klein, 64.) Vezetőedző: Ricardo Moniz

Haladás: Rózsa – Búrány, Fehér, Guzmics, Halmosi – Simon Á., Iszlai (Andorka, 77.) – Nagy D. (Ugrai, 81.), Rajos (Kulcsár, 66.), Nagy G. – Kenesei. Vezetőedző: Artner Tamás

Gólszerzők: Somalia (10.), Cukic (89.), illetve Andorka (93.)

Sárga lap: Otten (17.), Cukic (59.), Jovanovic (67.), illetve Rajos (20.) Halmosi (30.), Simon (38.), Iszlai (58.)

Furcsa mérkőzést láthatott az, aki kilátogatott az Albert Stadionba, vagy a televízió előtt megnézte ezt a 90, vagyis 93 percet. A Haladás ugyanis a találkozó döntő részében tudatosabb akciókat dolgozott ki, és több helyzete is volt.

Sőt, erősítette azt a közhelyet, amely így szól: ha az egyik oldalon kimaradnak a ziccerek, majd a másikon jön a gól. Jött, kétszer is. Mind az első, mind a második ferencvárosi gól előtt a vendégeknek akadt helyzete, de Jova Levente ezen a pénteken nagyon jól zárt. Mellette Jovanovic és Somalia volt a Fradi két legjobbja.

Utóbbi ugyanis mindkét hazai gólban benne volt: az elsőt ő szerezte, a másodikat pedig ő készítette elő azzal, hogy a néha teljesen átjátszható Halmositól elvette a labdát.

A szombathelyieknél Nagy Gábor többször is elvitte a bal oldalon a labdát, Kenesei sokszor került helyzetbe, Iszlai jó passzokkal operált, mégis, a legnagyobb ziccer Ugrai előtt adódott, az ő fejesét is kitornázta azonban Jova.

A végén Cukicnak szerencséje volt, Andorka gólja pedig már csak szépségtapasz volt.

A Fradi győzelmével megelőzte a Haladást.

Élő szöveges közvetítésünket az alábbiakban olvashatod vissza.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

93. PERC: Szépített a Haladás, de a gól után Farkas Ádám azonnal lefújta a találkozót. Kulcsár ívelte középre a szögletet, amely előbb átszállt a hosszúra, onnan a kapu felé, Jováról vissza a mezőnybe, egyenesen az érkező Andorka elé, aki laposan a kapuba továbbított. Ezzel együtt győzött a Ferencváros!

GÓÓÓL 93’
Andorka, Haladás
Bekotorta a kapu torkából.
SZÖGLET 93’
Haladás
Az utolsó esély a vemdégek részéről.

90. PERC: Három percet hosszabbít a játékvezető.

89. PERC: Már kettő a Fradi előnye: Somalia szerzett labdát Halmositól, Cukichoz került a játékszer, aki 17 méterről kapura szúrta, a lapos lövés Guzmicson megpattant, és Rózsa kezei között a kapuban kötött ki. 2-0!

GÓÓÓL 89’
Cukic, FTC
17-ről lőtt, irányt változtatott még a kapu előtt.

85. PERC: Óriási Jova-bravúr: a szöglet után Ugrai ugrott magasra, a fejest kikotorta a bal sarokból a hazaiak kapusa.

CSERE 85’
Haladás
Kulcsár Kornél ívelte be.

84. PERC: Újabb nagy Hali-ziccer: Kulcsár Kornél adta laposan középre a labdát, Andorka érkezett középen, de nem találta el a labdát, Otten eléállt.

81. PERC: Bemutatkozik tehát a korábban már említett Julian Jenner.

CSERE 81’
Ferencváros
Orosz helyett a holland Jenner.
CSERE 81’
Haladás
Nagy Dániel le, Ugrai be.

Kicsit pengeélen táncol a Fradi, mert a Haladás megy előre, és olykor veszélyes helyzeteket teremt.

CSERE 77’
Haladás
Andorka a pályán Iszlai helyén.

75. PERC: Bosnyák utánpótlás- és felnőtt válogatott Besic, aki a Hamburg második csapatától érkezett a Ferencvároshoz.

CSERE 75’
FTC
Besic jött be Józsi helyett.

74. PERC: Hatalmas helyzetet hagyott ki a Haladás: Iszlai adta a labdát Keneseinek a 16-oson belül, ő próbálta átemelni a labdát Jován, de ez nem sikerült. 20 másodperc múlva Kenesei lőtt, Jova öklözte ki a labdát.

SÁRGA LAP 71’
Klein, FTC
Akadályozta Rózsát.

70. PERC: Jovanovic 19 méterről estében/futtában kapura lőtt. Mellément volna, de Rózsa beleért, így újabb szöglet következhetett. A sarokrúgás egyébként veszélyesen érkezett, de a szombathelyi hálóőr lehúzta a labdát másodjára.

SZÖGLET 69’
FTC
A hetedik hazai szöglet jöhet Cukic lövése után.

67. PERC: Megvan a hetedik sárga! A Kaposvár-Újpest találkozón nyolc született Kassai Viktornak hála.

SÁRGA LAP 66’
Jovanovic, FTC
Nagy Gábort sodorta el.
CSERE 66’
Haladás
Rajos le, Kulcsár Kornél a pályán.

65. PERC: Sok a fault, így kicsit élvezhetetlenné vált a meccs.

CSERE 64’
Ferencváros
Máté le, Klein be.

63. PERC: Két kemény belépő, de a Fraditámadás folytatódott, amelynek végén Böde lőtt 18-ról élesen mellé.

60. PERC: Gyors egymásutánban két sárga lappal gazdagodtak a csapatok.

SÁRGA LAP 59’
Cukic, Ferencváros
Iszlait állította meg.
SÁRGA LAP 58’
Iszlai, Haladás
Somaliát buktatta.

A forduló további mérkőzései: Videoton-Diósgyőr, Paks-Siófok, Kecskemét-Pápa, MTK-Eger (szombaton), valamint Győr-Pécs és Debrecen-Honvéd (vasárnap).

53. PERC: Iszlai kiválóan ugratta ki a védők mögül kilépő Búrányt, de megállították a 100 százalékos helyzetben lévő szombathelyit – tévesen.

LES 53’
Búrány, Haladás
Iszlai passza nem eredményezett lest.

50. PERC: Szembetűnő, hogy a Fradi játékosai erőszakosak és magabiztosak. Ez nagyon rég volt jellemző a zöldekre. A Haladás gyorsan elveszíti a labdát, legutóbb Halmosit szerelték egészen könnyen.

48. PERC: Cukic rántotta le Nagy Gábort az oldalvonal mentén, a szabadrúgást Kenesei ívelte fel a kapu elé, de Jova lehúzta a labdát.

A Fradinál nagyon büszkék voltak arra, hogy Gyömbér személyében 2005 után újra volt válogatott kerettag a csapatban. Igaz, ő nem jutott szóhoz Andorra és Hollandia ellen sem.

46. PERC: Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Ferencváros
Megy a második félidő.

A Ferencváros a forduló előtt a 9. helyen állt 6 ponttal, míg a Haladás a 7. pozícióban, 8 ponttal.

Hamarosan folytatódik a mérkőzés.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45. PERC: Bödének mentek neki ketten is a 16-oson belül, 11-es nincs, ápolás van, mert fáj Bödének, mindene.

44. PERC: Nem tudja elvenni a labdát a Haladás a hazaiaktól, így a Fradi dominál a félidő utolsó perceiben.

39. PERC: Cukic szerezte meg a labdát a 16-os vonalánál, Máténak passzolt, ő “hazaadta” Rózsának.

SÁRGA LAP 38’
Simon, Haladás
Jovanovicnak pakolt oda.

33. PERC: Somalia lőtt éles szögből a 16-os oldalvonalától nem messze, elszállt a kapu mellett a labda. A Haladás játékosai idegesek, Keneseit lesen állította meg az asszisztens, a támadó reklamált egy sort, de nem kapott lapot.

32. PERC: Ezek most a hazaiak percei.

SZÖGLET 32’
FTC
Rajos mentett, ismételhetett a Fradi.
SZÖGLET 31’
FTC
Cukic végezte el, a védők tisztáztak.

30. PERC: Halmosi buktatta Józsit a kaputól 18 méterre, sárga lett a jutalma. A szabadrúgást Orosz a sorfalba lőtte.

SÁRGA LAP 30’
Halmosi, Haladás
Talpalásért, majd reklamálásért.

26. PERC: Somalia elvesztette a labdát a 16-oson belül, de jött Cukic, aki kapura bombázta a jobb sarokból, Rózsa szögletre öklözte. Orosz vállalta a sarokrúgást, de az gyengére sikeredett.

25. PERC: Sváb egy pillanatra Elek Ákost játszott a 16-oson belül: Halmosi adta a labdát a kapu elé, a Fradi védője középre fejelte azt, Rajos azonban nem tudta megoldani a helyzetet, elmaradt a ziccer.

21. PERC: Elég pörgős a meccs egyébként, nem unalmas a játék. A Haladás próbál támadni, de olykor veszélyesen kinyílik.

SÁRGA LAP 20’
Rajos, Haladás
Buktatta Ottent.

17. PERC: Megjelent a paprika a meccsen, szóval paprikássá vált a hangulat. Egyébként körülbelül 3000-en lehetnek a stadionban.

SZABADRÚGÁS 17’
Kenesei, Haladás
Jova kivédte a remek szabadot.
SÁRGA LAP 17’
Otten, FTC
Keneseibe szállt bele 17 méterre a kaputól.

15. PERC: A rövid sarokra jött a beívelés, amely nem járt sikerrel.

SZÖGLET 15’
FTC
Búránynak kellett tisztáznia.

14. PERC: Kenesei Krisztián állt oda egy szabadrúgáshoz a kaputól 35 méterre, rálőtte, Jova előtt még megpattant a laszti, de elsuhant a kapufa mellett.

10. PERC: VEZET A FERENCVÁROS! Böde tért ölelő átadással hozta helyzetbe Somaliát, aki Halmosi szorításában megindult a kapu felé, majd 13 méterről el is lőtte a labdát, amely kikötött a kapuba. 1-0!

GÓÓÓL 10’
Somalia, Ferencváros
Kihasználta a megingást.

9. PERC: Óriási Haladás-helyzet! Nagy Dániel robogott el a jobb oldalon, középre adott a tisztán érkező Nagy Gáborhoz, ő azonban eltörte a labdát, amely így majdnem Kenesei elé került, de Jovanovic belepiszkált a labdába.

7. PERC: Nagy Dánielt Gyömbér lekönyökölte, a megítélt szabadot a rutinos Kenő ívelte a kapu elé, de Halmosi már lesen érkezett.

SZABADRÚGÁS 7’
Haladás
Kenesei ívelte 40 méterről a kapu elé.

5. PERC: Nagy vendéghelyzet: eladta a 16-os előterében a labdát a Fradi, Kenesei továbbpasszolta a bal oldalon érkező Nagy Gábornak, aki éles szögből az oldalhélót találta el.

A ferencvárosi kispadon ott ül Julian Jenner is. A holland U21-es Európa-bajnok játékos, aki már 28 esztendős, a héten igazolt a IX. kerületiekhez.

3. PERC: Máté fiatal és vagány, ezt bizonyította az NB II.-es keretből feljövő játékos, amikoris egy lepattanót azonnal kapura küldött 17-ről, de Rózsa a helyén volt.

2. PERC: A Haladás kezdte a meccset, de már az első perc végén szöglettel jöhetett a Fradi, mert Guzmics nem tudta megmenteni a hazaadást. Nagy lendületztel kezdett a Fradi, a 2. perc végén Somalia kapura is lőtt, de a lövés fölészállt.

SZÖGLET 1’
FTC
Guzmics nem érte el a labdát.
KÖZÉPKEZDÉS 1’
Haladás
Elkezdődött a találkozó.

Szombaton ünnepelné 71. életévét Albert Flórián. A legendás ferencvárosi játékosra gyászszünettel emlékeznek, és felhangzik a Himnusz is. Albertről egyébként emlékbélyeggel emlékezik meg a Magyar Posta.

A Ferencváros szurkolói egy félsikert már elkönyvelhetnek ma, hiszen az Újpest csupán 0-0-s döntetlent ért el a Kaposvár otthonában.

Hamarosan kezdődik a mérkőzés az Üllői úton, az Albert Stadionban.

Vége a válogatott meccsek miatti bajnoki pauzának, és folytatódik a labdarúgó OTP Bank Liga őszi szezonja – ezúttal már őszi hangulatban.

A péntek esti mérkőzésen a Ferencváros zöld-fehér rangadón fogadja a Szombathelyi Haladást. Ricardo Moniz eddig egyetlen egy bajnoki győzelmet sem könyvelhetett el a csapattal, így csupán a Ligakupában elért két siker (a Kecskemét és az MTK ellen) adhat némi önbizalmat a ferencvárosiaknak.

“Mindenki nagyon koncentrál a Haladás elleni mérkőzésre, hazai pályán játszunk, szeretnénk növelni a győzelmeink számát” – mondta a holland edző, meg is lennénk lepve, ha nem így gondolnák a hazai játékosok.

“Úgy vélem, hogy a Ferencváros és a Haladás kezdőcsapata közel egyforma erőt képviselnek. A Fradinak ugyanakkor erősebb a kispadja, bár, ezt a mezőny nagy részére elmondhatom. Nekünk van egy jó kezdőcsapatunk, ami mögött két-három játékos kivételével olyan fiatal futballistákra számíthatok, akik még csak most ismerkednek az élvonallal” – mondta az Ajkáról érkező, a Halinál második szezonját töltő Artner Tamás.