Szomorú lett a Loki estéje

loki, brugge (loki, brugge)

A DVSC-TEVA a Bajnokok Ligája előcsatározásai után érkezett, a magyar bajnok a BL 3. selejtezőkörben a fehérorosz BATE Boriszov ellen maradt alul. A kesergésre nem maradt sok idő, hiszen a Lokinak még járt egy lehetőség az Európa Ligában.

A debrecenieknek legyőzik a belga listavezető Club Brugge-n kellett volna továbbjutniuk, hogy feljussanak az EL-csoportkörébe. Korhut Mihály sárga, Nikolov Balázs piros lapja miatti eltiltás miatt, Selim Bouadla sérülés miatt nem léphetett pályára, Varga József azonban vállalta a játékot.

A mérkőzés összefoglalója:

Az első félidőben mindkét együttesnek akadtak lehetőségei,a belgák 45 percig nem tudták valra váltani jóslatukat, hogy le tudják idegenben győzni a Lokit.

A szünet előtti pillanatokban azonban minden megváltozott. Luis Ramos csúnyán odalépett Refaelov támaszkodó lábára, a szlovén játékvezető pedig a nyíregyházi publikum őszinte döbbenetére a sárga helyett a pirosat mutatta fel a hondurasi légiósnak.

A végzetes pillanat: a szlovén bíró leküldi Ramost
(Fotó: AFP)

A fordulás után elkezdődött a macska-egér harc, a debreceniek védekeztek, közben lesték a kontra lehetőségét. Sajnos az 58. percben Blondel lapos lövése utat talált a sarokba, húsz perc múlva megint Blondel célozta meg a kaput, a kapufáról kipattanó labdát Refaelov végül a hosszú sarokba helyezte.

A Lokinak is akadtak lehetőségei, de a belga védelem és az elrontott helyzetek miatt nem sikerült csökkenteni a hátrányt.

Ettől azonban még nem volt teljesen reménytelen a Loki helyzete a továbbjutást illetően – a 93. percig, amikor egy emberhátránytól független hiba végzetes következménnyel járt.

A DVSC labdát vesztett a félpályánál, ebből Baccát indították a belgák, aki két ember között tudott gólt lőni. A Club Brugge ezzel idegenben nyert 3-0-ra, Belgiumban a Lokinak minimális esélye van a továbbjutásra, de ettől függetlenül becsülettel küzdenek majd, ahogyan azt Kondás Elemér a meccs után rögtön meg is ígérte.

Európa Liga-selejtező, playoff, 1. mérkőzés

DVSC-TEVA – Club Brugge 0-3 (0-0)

Nyíregyháza, Vezeti: Matej Jug (szlovén)

Debrecen: Poleksic – Nagy Z. (Lucas, 87.), Simac, Mészáros, Mohl – Szakály, Ramos, Varga J., Rezes (Kulcsár, 80.)– Sidibe (Bódi, 68.), Coulibaly. Vezetőedző: Kondás Elemér

Club Brugge: Jorgacevic – Hoefkens, Donk, J. Larsen, Jordi – Zimling (Vazquez, 86.), Blondel – Meunier, Odjidja (Jörgensen, 93.), Refaelov – Tchité (Bacca, 68.). Vezetőedző: Georges Leekens

Gólszerző: Blondel (58.), Refaelov (77.), Bacca (91.)
Piros lap:
Ramos (45.)
Sárga lap: Simac (2.), illetve Larsen (68.)

Az alábbiakban olvashatja a Sport24 szöveges közvetítését:

90+4. PERC: Vége a mérkőzésnek, DVSC-TEVA-Club Brugge 0-3, ez sajnos önmagáért beszél az idegenbeli visszavágó előtt, marad a becsületért való harc.

CSERE 90+3’
Odjidja helyett Jörgensen a Brugge-ben

90+1. PERC:
A félpályán vesztett labdát a Debrecen, egy passz után Bacca két védő között talált a kapuba.

GÓÓÓL 90+1’
Labdát vesztett a Debrecen, Bacca büntetett
CSERE 86’
A sérült Zimling helyett Vazquez a Brugge-ben, Nagyot  Lucas váltja a Lokiban

82. PERC:
Két Loki-helyzet, a frissen beállt Bódi lövése egy belgán változtatott irányt, majd Nagy lőtt el keresztbe.

CSERE 80’
Rezest Kulcsár váltja

77. PERC:
Egyre nehezebb a Debrecen helyzete. Blondel lövése a kapufáról kipattant, Refaelov kapcsolt először, lecsapott a labdára, és kilőtte a hosszú sarkot.

GÓÓÓL 77’
Refaelov növelte a Brugge előnyét

74. PERC:
Refaelov a hátráló védők között lövésig jutott, de egy magyar lábról elpattant a labda. Aztán újabb veszély: Bacca fejelhetett tisztán, 6 méterről, 2 méterrel fölé.

72. PERC: A Brugge kézilabdás módra passzolgat a 16-os körül, a Loki tartja a frontot.

CSERE 68’
A Lokiban Sidibe le, Bódi be, a belgáknál Tchitét váltja Bacca
SÁRGA LAP 68’
Larsen szándékos kezezésért bűnhődik

Törökországban végül a Vidi megúszta kapott gól nélkül, Trabzonspor-Videoton 0-0.

63. PERC: Coulibaly sokadik helyzetét hagyja ki, Simac hagyta feképnél a belga védőket., de középre lőtt labdáját a Loki csatára közelről fölélőtte.

58. PERC: Sajnos a belgák gólra váltották az emberelőnyt, a szöglet az egyedül álló Blondelhez került, aki kényelmesen igazított egyet a labdán, és kilőtte a bal alsót. (0-1)

GÓÓÓL 58’
Blondel révén vezet a Brugge…

57. PERC:
Odjidja bombája kipattany egy debreceni lábról, szöglet.

56. PERC: Az emberelőnyben játszó Brugge a szlovén bíró enyhe szimpátiájától kísérve természetesen fölényben játszik, de a debreceni védelem egyelőre jól áll a lábán.

53. PERC: Mohl-ívelés, Sidibe-fejes, Jorgacevic-védés.

50. PERC: Meunier lőtte középre a labdát, Mészáros cipőorral mentett Tchité elől.

48. PERC: A bíró a támadó Coulibaly ellen fújt, a közönség már nagyon utálja a szlovén sporit.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
A Loki kezdte a második félidőt

Herczeg András, a DVSC volt edzője a szünetben azt mondta, szerinte Ramos belépője sárgát ért, pirosat nem.

45+1. PERC: Vége az első félidőnek, Debrecen-Brugge 0-0, a szünet után a Lokinak emberhátrányban kell helytállnia.

PIROS LAP 45+1’
A szlovén bíró nehéz helyzetbe hozta a lokit, kiállította Ramost

45. PERC:
Ramos csúnyán letalpalta Refaelovot.

42. PERC: Tchité lövése a debreceni kapu hálótartó vasat találta el.

38. PERC: Coulibaly tört be, kissé éles szögből leadott lövését védte a vendéfgek kapusa.

Ápolás 36’
Rezes egy ütközés után lent maradt, kábának látszik

28. PERC:
Lábrakaptak a vendégek, sorban jönnek a szögletek. A Mohl által szorongatott Refaelov gyanús körülmények között esett el a Loki 16-osán belül, de a szlovén bíró szerencsére nem ítélt semmit.

22. PERC: Az ellentámadásból Nagy Zoltán az oldalhálót találta el.

22. PERC: Megint egy veszélyes belga beívelés, ezúttal szögletből.

A Trabzonspor-Videoton meccs a féldőben 0-0, ez nem rossz a Vidinek.

16. PERC: Óriási debreceni lehetőség! A belga védelem és a kapus helyzetbe hozta Coulibalyt, aki azonban nem tudott már lőni, pedig a kapu üresen állt.

12. PERC: Szabadrúgásból veszélyesen ívelt be a Brugge, de Simac tisztázott. a szöglet után Refaelov erős lövést küldött a kapu közepe felé, Poleksic kiütötte.

10. PERC: A vendégek kipasszolták a Loki védelmét, de a legvégén elfogyott a tudomány, Poleksic húzta le a labdát..

5. PERC: A frissen, ezen a héten igazolt Mohl Dávid 30 méteres szabadrúgása Jorgacevic melléről kipattant, de végül az előző napi edzés és alaposabb gyepvizsgálat nélkül, enyhén nagyképűen pályára lépő belgák megúszták.