Lencse gólt szerzett a BL-ben

Lencse László (lencse lászló, )

A Videoton által mellőzött és folyamatosan kölcsönadott támadó új csapatában megszerezte első gólját a BL-ben!

A Bajnokok-Ligája harmadik selejtező körének szerdai játéknapján három magyar játékos klubja is érdekelt volt. Az Anderlecht mellőzte ugyan a sérült Juhász Rolandot, de így is simán jutott tovább, míg a CFR új szerzeménye Vass Ádám kezdőként lépett pályára és 77 percen keresztül járult hozzá csapata továbbjutásához. A legjobban talán Lencse László örülhetett.

Lencse László alig egy hete igazolt az izralei Ironi Kirjat Smona csapatához. Az egykori fehérvári labdarúgó rögtön a BL-ben mutatkozott be új csapatában, már az első találkozón csereként lépett pályára. Az előzetes terveknek megfelelően 25 percet kapott edzőjétől a visszavágón is, ezt pedig góllal hálált meg – a 91. percben egy kontratámadás végén remek passzt kapott, amit 14 méterről bombázott a kapuba.

Bajnokok-Ligája, harmadik selejtezőkör, visszavágó eredmények:

Dudelange (luxemburgi) – Maribor (szlovén) 0-1 (Mertelj 79.)
tj. a Maribor (5-1, kettős győzelem)

Helsingborg (svéd) – Slask Wroclaw (lengyel) 3-1 (Sorum 43., 49., 67., ill. Omar Diasz 67.) tj.: a Helsingborg (6-1, kettős győzelem)

Neftci (azeri) – Ironi Kirjat Smona (izraeli) 2-2 (Woobay 31., Imamverdiyev 76., ill. Badash 50., Lencse 91.)  tj.: az Ironi (6-2)

Ekranas (litván) – Anderlecht (belga) 0-6 (Kjestan 9., Praet 31., Jakovenko 45., De Sutter 47., Molins 62., Fernando 87.)  tj.: az Anderlecht (11-0, kettős győzelem)

HJK Helsinki (finn) – Celtic (skót) 0-2 (Ledley 67., Samaras 86.) – tj. a Celtic (4-1,)

Slovan Liberec (cseh) – CFR Cluj (román) 1-2 (Sural 58., ill. Kapetanos 46., Sougou 94.) – tj. CFR (3-1, kettős győzelem)

Basel (svájci) – Molde (norvég) 1-1 tj: Basel 2-1

Vaslui (román) – Fenerbahce (török) 1-4 tj.: Fenerbahce 2-5