A zsibbadt Debrecen egy góllal kikapott Albániában

A Debrecen az albán Skenderbeu otthonában gyenge játékkal 1-0-ra kikapott a Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörének első mérkőzésén.

A DVSC-TEVA megkezdte a BL-menetelését. A Loki az albán KF Skenderbeu otthonában lépett pályára a 2. selejtezőkör odavágóján. A Debrecen vezetőedzője, Kondás Elemér szerint hajtós, masszív csapat az ellenfél, akik ezt be is bizonyították.

Az eltiltott Ibrahima Sidibe mellett sérülés miatt Selim Bouadlára, Ludánszki Bencére és Roguy Meyére sem számíthatott a DVSC trénere.

A mérkőzés összefoglalója:

Albán rohamokkal kezdődött a meccs, a Loki könnyedén kiállta, jöhettek a debreceni helyzetek. Sajnos azonban a veretlenül bajoki címet szerzett magyar csapat nem tudott az albán kapu közelébe keveredni.

Többek között azért nem, mert hátul is volt elég gondja neki, a Skenderbeu pár nyugodt perc után az előzetes esélylatolgatásokat felborítva újra meg újra rohamozott, a debreceni védelem pedig ezen a napon nem igazán találta önmagát, Novakovic kapus azonban megóvta csapatát a góltól.

Ez így ment a szünetig, abban bízhattunk, hogy jönnek a cserék és a Loki-lehetőségek. Ez nem következett be, a Skenderbeu ott folytatta, ahol abbahagyta. Sajnos a DVSC is, és a 65. percben Plaku megszerezte az albánok vezető gólját.

Nem sokkal utána Kondás Elemér behozta Ramost, akivel jóval stabilabb lett a középpálya, megakadtak az albán rohamok. Egyenlíteni nem sikerült, a Skenderbeu 1-0-ra legyőzte a Debrecent, a Lokinak lesz mit kielemeznie a nyíregyházi visszavágó előtt.

Mert a keddi fiaskó ellenére továbbra is a magyar bajnok bajnok a párharc esélyese, már csak be kell ezt bizonyítaniuk.

KF Skenderbeu–DVSC-TEVA 1-0 (0-0)

Skenderbeu Stadion, Korca, 8000 néző. Vezeti: Nyikolaj Jordanov (bolgár)

Skenderbeu: Shehi – Arapi, Radas, Gvozdenovic, Fagu – Orelesi, Allmuca, Muzaka, Vucaj – Plaku, Xhafaj (Kuli, 84.). Vezetőedző: Stanislav Levy

Debrecen: Novakovic – Nagy Z., Simac, Mészáros N., Korhut – Rezes (Máté, 90.), Bódi, Varga J., Szakály P., Kulcsár (Ramos, 71.) – Coulibaly. Vezetőedző: Kondás Elemér

Gólszerző: Plaku (65.)

Sárga lap: Radas (58.), Plaku (67.), Orelesi (68.), Vucaj (73.), Muzaka (87.), illetve Bódi (5.), Coulibaly (30.), Varga (87.)

A Sport24 élő szöveges közvetítésben kísérte végig a mérkőzést.

90+3. PERC: VÉGE a mérkőzésnek, KF Skenderbau-DVSC-TEVA 1-0, a Loki ennél csak jobb lehet a visszavágón.

CSERE 90’
Rezes helyén Máté, az ellenfélnél a gólszerző Plaku helyett Bicaj
SÁRGA LAP 87’
Muzaka Varga felrúgásáért, majd Varga Kuli letarolásáért

84. PERC:
Szakály forgolódott, majd ballal kicsivel mellé lőtt.

CSERE 84’
Kuli váltja az albánoknál Xhafajt

74. PERC:
A debreceni védelem szinte átjáróház, lesz min javulni a visszavágón.

SÁRGA LAP 73’
Vucaj is besárgul
CSERE 71’
Kulcsár le, Ramos be

70. PERC:
Az albánok passzolgattak a Loki 16-osán belül, Xhafaj szerencsére Novakovic kezébe gurított.

SÁRGA LAP 68’
Plaku a gól utáni mezlevételért, Orelesi durvaságért bűnhődik

65. PERC:
Sajnos megérdelemelten szerzett vezetést a Skenderbeu, Allmuca lőtte középre, Plaku pedig a kapuba.

GÓÓÓL 65 ’
Plaku perdít a magyar kapuba
Ápolás 63’
Muzaka fejelt kapura, aztán nagyot esett az albán

62. PERC:
Bódi szabadrúgása lepattan a sorfalró, Nagy nagyot téveszt az ismétlésnél.

61. PERC: Megint Coulibalyval szabálytalankodnak, 24 méterre a kaputól.

SÁRGA LAP 58’
Radas rúgta fel Coulibalyt

53. PERC:
A magára hagyott Simac labdát veszített, végül az oldalhálóba ment a hazai lövés.

50. PERC: Kulcsár beadását az érkező Coulibaly elől húzta le az albán kapus.

Ápolás 47’
A hazaiaktól Fagu maradt a földön

46. PERC:
A Loki kezdte a második félidőt.

45. PERC: Vége az első félidőnek, ami tanulságokat és albán helyzeteket hozott, gólt és jó debreceni játékot nem, remélhetőleg Kondás Elemér összerántja a csapatot a szünetben.

42. PERC: A beívelésekkel gondjai vannak a debrecenieknek, egy ilyen után 20 méterről lőhetett sdzabadot a Skenderbeu, Radas lövését a Loki legjobbja, Novakovic tolta ki.

36. PERC: A Loki egyelőre nagyon nem találja a fonalat, magyar helyzet még nem volt, annál inkább albán, ami nem dicséri a debreceni védelmet, rendre mögéjük kerülnek a széleken.

34. PERC: Plaku előbb labdát szerzett, majd 16-ról, éles szögből eltalálta a felső lécet. Fél perc múlva Xhafaj is hasonló lövést eresztett meg.

SÁRGA LAP 30’
Coulibaly túl sokáig bíbelődött a cipőjével a bolgár bíró szerint

25. PERC:
Korhut szöglete majdnem beakadt a rövidbe, de a kapufánál álló védő kifejelte.

23. PERC: Nem lesz ez így jó, a debreceni védelem majdnem összehozott egy öngólt.

20. PERC: Vucaj 20 méteres bombájánál nyújtózkodnia kellett Novakovicnak.

17. PERC: Megnyugodtak a kedélyek, a középpályán gyűrik egymást a csapatok.

Ápolás 13’
Két albán játékos ütközött

11. PERC:
Varga beadása kicsit magas volt, pedig Kulcsár egyedül fejelhetett.

SÁRGA LAP 5’
Bódi kapta az elsőt, de nem tudja, miért

5. PERC:
Kellemetlen perceket él át a Debrecen, most a hosszú sarok mellett zúgott el egy albán lövés.

3. PERC: A nézőtéren némi petárdázás és füstbomba, a pályán két ordító Skenderbeu-helyzet! Novakovic mentette meg a Lokit a góltól.

1. PERC: A Skenderbeu kezdte a mérkőzést, harsány albán buzdítás közepette.